Організація охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, де автотранспорт не є основним видом економічної діяльності

1863

Запитання

Якими нормативними актами керуватися під час організації робіт з охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, у яких автотранспорт не є основним видом економічної діяльності?

Відповідь

Методичні рекомендації для спеціалістів з охорони праці

Наступні рекомендації можуть бути актуальними для підприємств, які у своїй діяльності використовують автотранспорт, незалежно від їх відомчої належності, галузі та форми власності.

Перелік основних нормативних документів, які пропонується використовувати :

Зверніть увагу!

Рекомендації розроблені із врахуванням галузевих особливостей експлуатації автотранспорту.

Перші кроки організаційної діяльності

В першу чергу реалізуються наступні питання:

  • організація утримання, експлуатації та обслуговування автотранспорту (далі – АТ);
  • технічний стан приміщень для зберігання, технічного обслуговування та ремонту АТ та МЗП.
  • наявність, призначених власником з числа посадових осіб (інженерно-технічних працівників), особи або осіб, відповідальних за випуск на лінію в справному стані АТ, за їх своєчасний ремонт, а також з нагляду за безпечною їх експлуатацією;
  • наявність розроблених, затверджених та виданих працівникам посадових інструкцій, які регламентують їх обов‘язки, права та відповідальність;
  • наявність та правильність оформлення та видачі водіям дорожніх документів;
  • облаштування контрольно-технічних пунктів;
  • забезпечення порядку випуску та впуску АТ (техогляду) перед початком роботи та після її закінчення.

Організація роботи з охорони праці

Організація роботи з охорони праці включає наступне:

Важливо!

Методичні рекомендації не заміняють чинні правила та інструкції з охорони праці, які діють у галузях господарювання під час використанні технічних засобів праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976