Організація охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, де автотранспорт не є основним видом економічної діяльності

2316

Запитання

Якими нормативними актами керуватися під час організації робіт з охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, у яких автотранспорт не є основним видом економічної діяльності?

Відповідь

Методичні рекомендації для спеціалістів з охорони праці

Наступні рекомендації можуть бути актуальними для підприємств, які у своїй діяльності використовують автотранспорт, незалежно від їх відомчої належності, галузі та форми власності.

Перелік основних нормативних документів, які пропонується використовувати :

Зверніть увагу!

Рекомендації розроблені із врахуванням галузевих особливостей експлуатації автотранспорту.

Перші кроки організаційної діяльності

В першу чергу реалізуються наступні питання:

  • організація утримання, експлуатації та обслуговування автотранспорту (далі – АТ);
  • технічний стан приміщень для зберігання, технічного обслуговування та ремонту АТ та МЗП.
  • наявність, призначених власником з числа посадових осіб (інженерно-технічних працівників), особи або осіб, відповідальних за випуск на лінію в справному стані АТ, за їх своєчасний ремонт, а також з нагляду за безпечною їх експлуатацією;
  • наявність розроблених, затверджених та виданих працівникам посадових інструкцій, які регламентують їх обов‘язки, права та відповідальність;
  • наявність та правильність оформлення та видачі водіям дорожніх документів;
  • облаштування контрольно-технічних пунктів;
  • забезпечення порядку випуску та впуску АТ (техогляду) перед початком роботи та після її закінчення.

Організація роботи з охорони праці

Організація роботи з охорони праці включає наступне:

Важливо!

Методичні рекомендації не заміняють чинні правила та інструкції з охорони праці, які діють у галузях господарювання під час використанні технічних засобів праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
24

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23687

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10549

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32699