Організація охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, де автотранспорт не є основним видом економічної діяльності

2672

Запитання

Якими нормативними актами керуватися під час організації робіт з охорони праці при експлуатації автотранспорту на підприємствах, у яких автотранспорт не є основним видом економічної діяльності?

Відповідь

Методичні рекомендації для спеціалістів з охорони праці

Наступні рекомендації можуть бути актуальними для підприємств, які у своїй діяльності використовують автотранспорт, незалежно від їх відомчої належності, галузі та форми власності.

Перелік основних нормативних документів, які пропонується використовувати :

Зверніть увагу!

Рекомендації розроблені із врахуванням галузевих особливостей експлуатації автотранспорту.

Перші кроки організаційної діяльності

В першу чергу реалізуються наступні питання:

  • організація утримання, експлуатації та обслуговування автотранспорту (далі – АТ);
  • технічний стан приміщень для зберігання, технічного обслуговування та ремонту АТ та МЗП.
  • наявність, призначених власником з числа посадових осіб (інженерно-технічних працівників), особи або осіб, відповідальних за випуск на лінію в справному стані АТ, за їх своєчасний ремонт, а також з нагляду за безпечною їх експлуатацією;
  • наявність розроблених, затверджених та виданих працівникам посадових інструкцій, які регламентують їх обов‘язки, права та відповідальність;
  • наявність та правильність оформлення та видачі водіям дорожніх документів;
  • облаштування контрольно-технічних пунктів;
  • забезпечення порядку випуску та впуску АТ (техогляду) перед початком роботи та після її закінчення.

Організація роботи з охорони праці

Організація роботи з охорони праці включає наступне:

Важливо!

Методичні рекомендації не заміняють чинні правила та інструкції з охорони праці, які діють у галузях господарювання під час використанні технічних засобів праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114659

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8800

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466