Правилами техногенної безпеки визначено загальні вимоги до організації техногенної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях.
Правила є обов’язковими для виконання керівниками, посадовими особами і працівниками міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, фізичними особами — підприємцями, власниками, керівниками та працівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.
Техногенну безпеку у житлових приміщеннях державного, комунального, приватного житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів має забезпечувати підприємство, установа, організація, особа, яка здійснює управління багатоквартирним будинком, власники і наймачі будинків та квартир, якщо це обумовлено договором найму (оренди). Якщо в договорі не обумовлені обов’язки орендаря об’єкта щодо забезпечення техногенної безпеки, ця діяльність покладається на керівника об’єкта.
Окремо врегульовано порядок вжиття заходів техногенної безпеки, які передбачають:
- інформування про надзвичайні ситуації та аварії техногенного характеру;
- оповіщення про виникнення або загрозу їх виникнення;
- створення матеріальних ресурсів, необхідних для запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків;
- забезпечення засобами радіаційного і хімічного захисту та їх зберігання;
- використання захисних споруд цивільного захисту, навчання з питань техногенної безпеки, діям і способам захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Детальніше про Правила техногенної безпеки читайте у статті на порталі.