Про квоту з працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, до 1 лютого потрібно звітувати за оновленою формою інформації.
Нова форма затверджена наказом Мінсоцполітики від 23.11.2018 № 1763, котрий вніс зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
СкачатиДодаток до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню Тепер у формі інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з’явилася можливість вказувати осіб передпенсійного віку та квоти на їх працевлаштування.
Корисні статті про працевлаштування
Також уточнено, що:
- у рядку 02 форми зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
- у рядку 04 — середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;
- У рядку 05 форми зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.
У рядку 06 форми вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.
Також варто врахувати, що рядок 01-03 форми заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 форми — підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.