Уряд ініціює зміни у нагляді за пожежною безпекою

Кабмін пропонує укладати договори страхування з деякими суб’єктами господарювання і не перевіряти їх в обов’язковому порядку.

Проектом закону, внесеним Кабміном на розгляд Верховної Ради, пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Уряд ініціює зміни у нагляді за пожежною безпекою Скористайтеся порівняльною таблицею та дізнайтеся, які зміни заплановані у нагляді за пожежною безпекою

СкачатиПорівняльну таблицю

Проектом Закону пропонується внести зміни до Кодексу цивільного захисту України, чітко визначивши, що органи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки в обов'язковому порядку проводять планові перевірки лише тих суб'єктів господарювання, які згідно із законом належать до високого ступеня ризику, а також підприємств, установ, організацій державної і комунальної форми власності.

Водночас для суб’єктів господарювання із середнім та незначним ступенями ризику запроваджується альтернатива плановим перевіркам у сфері техногенної та пожежної безпеки. Проектом закону передбачено, що планові перевірки не проводяться в разі надання ДСНЗ договору добровільного страхування. У такому випадку планові перевірки не проводяться протягом строку дії зазначеного договору страхування, однак не більше 6 років для суб'єктів господарювання із середнім та не більше 10 років з незначним ступенями ризику.

Уряд ініціює зміни у нагляді за пожежною безпекою Господарські будівлі на прицілі у нових правил пожежної безпеки. Дізнайтеся, що змінилося.

Проектом Закону пропонується також внести зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V, а саме в частині взаємоузгодження цього Закону та положень Кодексу щодо здійснення державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Як вважають урядовці, завдяки запропонованим змінам вдасться зменшити регуляторну роль держави, поліпшити функціонування органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Автономні системи пожежогасіння Все, що потрібно знати про пожежну безпеку в електроустановках

Крім того, вони сприятимуть розробленню системи добровільного страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам або їхньому майну внаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об'єктах нерухомості, які належать їм на праві власності, володіння або користування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
47994

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18487

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14875

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26076

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді