Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій планують змінити

Мінсоцполітики підготувало зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Починаючи з 01.01.2018 до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії включаються періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також фіксованого податку:

  • з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року (включно) – за довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;
  • з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року (включно) – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від сплаченого розміру (окрім випадків звільнення від сплати ЄСВ).

У зв’язку з тим, що у суб’єктів малого підприємництва відсутні записи у трудовій книжці щодо ведення такої діяльності, виникла необхідність внесення змін до постанови КМУ «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 р. № 637.

Пенсія за віком на пільгових умовах для контролера абразивних матеріалів на заводі Дізнайтеся про особливості зарахування до пільгового стажу періоду навчання та інвалідності

Тож Мінсоцполітики розробило проект змін до вказаної постанови КМУ.

Після його ухвалення періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, зокрема із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року будуть зараховуються до трудового стажу фізичних осіб – підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності, а з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від суми сплачених коштів.

Пропонуємо скористатися калькулятором стажу (користуйтеся смугою прокручування, щоб побачити вікна для вводу даних).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114684

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8806

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді