Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій планують змінити

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Мінсоцполітики підготувало зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Починаючи з 01.01.2018 до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії включаються періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також фіксованого податку:

  • з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року (включно) – за довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;
  • з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року (включно) – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від сплаченого розміру (окрім випадків звільнення від сплати ЄСВ).

У зв’язку з тим, що у суб’єктів малого підприємництва відсутні записи у трудовій книжці щодо ведення такої діяльності, виникла необхідність внесення змін до постанови КМУ «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 12.08.1993 р. № 637.

Пенсія за віком на пільгових умовах для контролера абразивних матеріалів на заводі Дізнайтеся про особливості зарахування до пільгового стажу періоду навчання та інвалідності

Тож Мінсоцполітики розробило проект змін до вказаної постанови КМУ.

Після його ухвалення періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, зокрема із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року будуть зараховуються до трудового стажу фізичних осіб – підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності, а з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи – за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від суми сплачених коштів.

Пропонуємо скористатися калькулятором стажу (користуйтеся смугою прокручування, щоб побачити вікна для вводу даних).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді