Хто буде відповідати, якщо працівник травмувався за непередбачуваних обставин

511

Запитання

Чи відповідає роботодавець за травму, отриману працівником за непередбачуваних обставин?

Відповідь

Верховний суд роз’яснив, що непередбачуваність не має значення, якщо травма отримана при виконанні трудових обов'язків.

Суть справи: гірничий робітник, отримавши травму на виробництві, звернувся до суду для відшкодування роботодавцем моральної шкоди. Підприємство заперечувало проти позову, вказавши, що не вчинило протиправних дій, які спричинили моральні страждання позивача, а травма була наслідком непередбачуваним виходом гірничої маси.

Оформлюємо звернення про порушення трудових прав правильно: Держпраці навела найхарактерніші помилкиВас також може зацікавити стаття: Як правильно визначити код причин нещасного випадку по класифікатору

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги. Вони відхилили доводи відповідача, оскільки виробничу травму позивач отримав під час виконання трудових обов'язків.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком судів.

Суд вказав, що ст. 16 Конвенції про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище передбачено: від роботодавців повинно вимагатися настільки, наскільки це є обґрунтовано практично можливим, забезпечення безпечності робочих місць, механізмів, обладнання та процесів. Роботодавець також повинен забезпечувати безпеку від хімічних, фізичних та біологічних речовин й агентів за допомогою відповідних захисних заходів.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ у справі № 210/5508/16-ц від 26.09.2018

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70411

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19854

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47606