Хто забезпечує медичним доглядом осіб з інвалідністю через професійні травми

375

Запитання

Чиїм коштом забезпечуються медичним доглядом та побутовим обслуговуванням особи з інвалідністю через професійні травми?

Відповідь

Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування виплат для забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в обсязі 100% потреби.

Необхідність надання зазначених видів послуг визначають медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).

Що варто знати про листки непрацездатності: відповіді на 10 запитань Яких заходів вживати, щоб працівники менше хворіли, читайте у статті Профілактика професійних захворювань та реабілітація хворих на них осіб

За оперативними даними, упродовж восьми місяців 2018 року ФССУ здійснив виплати на спеціальний медичний догляд для 690 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва (утрати працездатності), на постійний сторонній догляд для 2349 осіб, на побутове обслуговування для 2918 потерпілих на виробництві.

Сума витрат на необхідний догляд за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць) від:

  • розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, на спеціальний медичний догляд;
  • половини розміру мінімальної заробітної плати на постійний сторонній догляд;
  • чверті розміру мінімальної заробітної плати на побутове обслуговування.

Що варто знати про листки непрацездатності: відповіді на 10 запитань Більше про видачу листків непрацездатності ви можете дізнатися з Довідника

Облік потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, ведуть робочі органи виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням справ про страхові виплати потерпілих. Для взяття на облік потерпілий (законний представник потерпілого) повинен подати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяву про забезпечення необхідними видами догляду.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Актуальне питання: Нещасний випадок із нетверезим працівником: хіба винен тільки він?

До заяви додаються копії висновку МСЕК про потребу у забезпеченні необхідними видами догляду та індивідуальної програми реабілітації (у разі відсутності зазначених документів у справі), завірені працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі предявлених потерпілим оригіналів цих документів.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про встановлення доплат за несприятливі умови праці

Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
13268

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32695

Доплата за шкідливі умови праці 2024

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
32922

Охорона праці осіб з інвалідністю

Охорона праці осіб з інвалідністю передбачена законодавством. Зокрема, на роботодавців покладено обов’язок щодо працевлаштування інвалідів. Дізнайтеся більше про охорону праці інвалідів та зокрема про права інвалідів під час війни.
24491

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
41956