Обстеження робочих місць на відповідність вимогам охорони праці

1544

Запитання

Як обстежити робочі місця на відповідність вимогам охорони праці?

Відповідь

Одним з етапів проведення атестації робочих місць є обстеження робочих місць на відповідність вимогам охорони праці.

Попри те, що під час атестації визначають фактичний стан умов праці, робочі місця потрібно готувати до вимірів.

До початку комплексного оцінювання умов праці атестаційна комісія має обстежити робочі місця та визначити, чи відповідає виробниче обладнання, технологічний процес і застосовуваний інструмент вимогам безпеки й охорони праці, здійснити необхідні заходи, щоб усунути порушення.

Карта умов праці під час проведення атестації робочих місць Бонус для вас: Як здійснювати розрахунок доплат за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці

Варто оглянути освітлювальні установки, вентиляційні системи, перевірити, чи є належне заземлення електрообладнання, тощо.

Ви маєте це знати!

Як визначити, що робочі місця аналогічні?

На підготовчому етапі атестації робочих місць за умовами праці, якщо у вас немає результатів інструментальних та інших досліджень, неможливо достеменно визначити аналогічні робочі місця. Якщо уважно ознайомитеся із робочими місцями та керуватиметеся наявними даними, то на підготовчому етапі зможете лише зробити припущення, що робочі місця аналогічні. Остаточне рішення про наявність таких робочих місць можна прийняти лише після того, як на кожному з цих місць проведуть інструментальні дослідження. За ними встановлять, що шкідливі виробничі фактори, важкість і напруженість праці на відповідних робочих місцях належать до одного класу й одного ступеня.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43060

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12276

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19808

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10491

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9227