Надання додаткової оплачуваної відпустки держслужбовцю за період перебування у соціальній відпустці

242

Запитання

Чи надається додаткова оплачувана відпустка держслужбовцю за період перебування у соціальній відпустці?

Відповідь

Виникнення у держслужбовців права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежать від наявності відповідного стажу держслужби.

За кожний рік держслужби після досягнення п’ятирічного стажу, держслужбовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток визначено постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270 (далі – Порядок ).

Додаткова відпустка конкретної тривалості надається держслужбовцям після досягнення відповідного стажу державної служби. Тобто виникнення у держслужбовців права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежать не від відпрацьованого в році часу, а лише від наявності відповідного стажу держслужби.

До стажу держслужби включається також час перебування держслужбовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, – у відпустці без збереження зарплати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Охорона праці жінок, неповнолітніх та інвалідів Робота «на півставки» і додаткова відпустка – що потрібно знайти роботодавцю

Водночас згідно з п. 11 Пордяку додаткова відпустка не надається держслужбовцю за час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці без збереження зарплати.

Таким чином, за період перебування у соціальній відпустці додаткова відпустка за стаж держслужби не надається. Після виходу на роботу службовець матиме право на додаткову відпустку за відповідний стаж служби з урахуванням зазначеного періоду.

Про це йдеться у листі Мінсоцполітики від 25.07.2018 р.№1319/0/101-18/28с.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
29881