Хто проводить гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища

554

Запитання

Як визначити лабораторію для гігієнічних досліджень шкідливих факторів виробничого середовища під час атестації робочих місць?

Відповідь

У п. 2.1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41) вказано, що у наказі про проведення атестації робочих місць за умовами праці потрібно визначити взаємодію підприємства під час атестації із лабораторією, яка проводитиме гігієнічні дослідження.

Якщо на підприємстві санітарну лабораторію не створили, то підприємство має визначитися з лабораторією, яка здійснюватиме гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища, та укласти з нею договір.

Зверніть увагу!

Лабораторію мають атестувати Держпраці та МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ. Перш ніж укласти договір з лабораторією, потрібно уточнити, чи не сплив строк дії ліцензії лабораторії.

Також однією зі складових наказу є визначення проектних, науково-дослідних установ для науково-технічного оцінювання умов праці та участі у розробленні заходів, щоб усунути шкідливі виробничі фактори.

До проведення атестації можна залучати проектні та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, територіальні органи Держпраці.

Сторонні організації можна залучати для розроблення заходів із модернізації техніки й технології виробництва, автоматизації і механізації вантажно-розвантажувальних та інших важких робіт тощо.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
16077

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
19111

Атестація робочих місць за умовами праці медпрацівників

У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
13893

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
27435