Хто проводить гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища

300

Запитання

Як визначити лабораторію для гігієнічних досліджень шкідливих факторів виробничого середовища під час атестації робочих місць?

Відповідь

У п. 2.1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41) вказано, що у наказі про проведення атестації робочих місць за умовами праці потрібно визначити взаємодію підприємства під час атестації із лабораторією, яка проводитиме гігієнічні дослідження.

Якщо на підприємстві санітарну лабораторію не створили, то підприємство має визначитися з лабораторією, яка здійснюватиме гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища, та укласти з нею договір.

Зверніть увагу!

Лабораторію мають атестувати Держпраці та МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ. Перш ніж укласти договір з лабораторією, потрібно уточнити, чи не сплив строк дії ліцензії лабораторії.

Також однією зі складових наказу є визначення проектних, науково-дослідних установ для науково-технічного оцінювання умов праці та участі у розробленні заходів, щоб усунути шкідливі виробничі фактори.

До проведення атестації можна залучати проектні та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, територіальні органи Держпраці.

Сторонні організації можна залучати для розроблення заходів із модернізації техніки й технології виробництва, автоматизації і механізації вантажно-розвантажувальних та інших важких робіт тощо.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42727

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12075

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19732

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10446

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9146