Питання охорони праці у посадовій інструкції: що потрібно визначати

588

Запитання

Управління Держпраці під час перевірки вказало порушення: «У посадовій інструкції виконавця робіт не розв’язані конкретні питання охорони праці: хто проводить первинний, повторний, позаплановий та цільовий інструктажі, дії у разі нещасного випадку». Чи обов’язково визначати саме ці питання у посадових інструкціях?

Відповідь

Так, питання охорони праці потрібно зазначати у посадовій інструкції обов’язково.

Посадові інструкції визначають конкретні завдання й обов’язки, функції, права, відповідальність посадових осіб із урахуванням структури управління підприємства. Посадові інструкції мають містити конкретні положення щодо безпеки праці (наприклад обов’язки щодо проведення інструктажів із питань охорони праці підлеглих працівників, контролю за дотриманням цими працівниками трудової та виробничої дисципліни).

Роботодавець призначає посадових осіб, які забезпечують розв’язання конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їхні обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх дотримання (ст. 13 Закону про охорону праці).

Спеціальне навчання працівників підприємства стороннім фахівцем за цивільно-правовим договором Важливо також знати про заборонені функції та завдання у посадовій інструкції інженера з охорони праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1641

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59877