Догляд за засобами індивідуального захисту

725
Теми:

Запитання

Як потрібно обробляти ЗІЗ після роботи з пестицидами?

Відповідь

Належна експлуатація засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) передбачає і правильний догляд за ними. Важливо, щоб він здійснювався тільки відповідно до інструкції та кваліфікованим персоналом.

Порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту визначений в Положенні, яке затверджене наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 № 53 (далі – Положення).

Догляд за засобами індивідуального захисту Читайте також: Спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту: загальна характеристика

Відповідно до пункту 6.2 цього Положення за очищення (хімочищення), прання, обезпилювання, дегазацію,  дезактивацію,  дезінфекцію, знешкодження і ремонт ЗІЗ відповідальний роботодавець. Він зобов’язаний здійснювати все перелічене вище своїм коштом, відповідно до інструкцій з експлуатації ЗІЗ та з урахуванням виробничих умов.

У випадку роботи з пестицидами за добором ЗІЗ та правильністю їх застосування слідкує особа, відповідальна за проведення робіт з пестицидами. Про які ж засоби індивідуального захисту йдеться передусім? Комплект складається зі спецодягу, спецвзуття, рукавиць, рукавичок, захисних окулярів, респіраторів або протигазів. Всі ці предмети повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працівником протягом всього періоду його роботи.

Після використання засобів індивідуального захисту потрібно виконати такі дії: не знімаючи рукавички, помити їх у 5% розчині соди (500 г кальцинованої соди на відро води), сполоснути водою. Після цього можна зняти захисні окуляри, респіратор, спецвзуття, халат, головний убір. Окуляри респіратора також промивають 5% розчином кальцинованої соди. Останніми знімають рукавички, після чого руки ретельно миють з милом. Спецодяг перуть не рідше, ніж раз у 6 днів або частіше за потреби (залежно від ступеню забрудненості).

Згідно з пунктом 6.4 Положення догляд та обслуговування ЗІЗ здійснюється лише підготовленим персоналом, обізнаним з інструкціями щодо їх експлуатації. Також допускається залучення до обслуговування спеціалізованої організації.

Зберігатися засоби індивідуального захисту мають в окремих шафах у спеціально виділеному сухому, чистому та гарно провітрюваному приміщенні. Не дозволяється тримати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, брати їх додому, вдягати після закінчення роботи.

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до спецодягу

Для безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити їх спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Які вимоги до спецодягу та інших ЗІЗ встановлені у чинних нормативних актах — дізнайтеся зі статті.
23227

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22776

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
77431

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58812

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4790