Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи

767

Запитання

Чи потрібно для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи?

Відповідь

У пункті 1 Постанови Кабінету міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3.04.1993 № 245 вказано, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом.

Це означає, що вони можуть, крім своєї основної роботи, виконувати й іншу, уклавши трудовий договір. Головна умова – працювати в іншій установі, організації або у підприємця чи приватної особи лише в час, вільний від основної роботи.

Пам’ятайте!

Працівникам не заборонено працювати за сумісництвом на тому ж самому підприємстві, де вони оформлені офіційно.

У цьому ж пункті Постанови наголошено на тому, що для роботи за сумісництвом не потрібна згода адміністрації за місцем основної роботи.

Повідомлення роботодавця за сумісництвом про звільнення з основного місця роботи Зверніть увагу: Посадова інструкція інженера з охорони праці: заборонені функції та завдання

Однак існують певні обмеження, які потрібно враховувати перед тим, як шукати додатковий заробіток. Вони встановлені щодо:

  • працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • осіб, які не досягли 18 років;
  • вагітних жінок.

Також не можуть працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Виняток становить наукова, викладацька, медична і творча діяльність.

Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи Читайте також: Сумісництво та неповний робочий час інженера з охорони праціІнженер — сторож за суміщенням: чи можливо

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113806

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464