Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи

616

Запитання

Чи потрібно для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи?

Відповідь

У пункті 1 Постанови Кабінету міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3.04.1993 № 245 вказано, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом.

Це означає, що вони можуть, крім своєї основної роботи, виконувати й іншу, уклавши трудовий договір. Головна умова – працювати в іншій установі, організації або у підприємця чи приватної особи лише в час, вільний від основної роботи.

Пам’ятайте!

Працівникам не заборонено працювати за сумісництвом на тому ж самому підприємстві, де вони оформлені офіційно.

У цьому ж пункті Постанови наголошено на тому, що для роботи за сумісництвом не потрібна згода адміністрації за місцем основної роботи.

Повідомлення роботодавця за сумісництвом про звільнення з основного місця роботи Зверніть увагу: Посадова інструкція інженера з охорони праці: заборонені функції та завдання

Однак існують певні обмеження, які потрібно враховувати перед тим, як шукати додатковий заробіток. Вони встановлені щодо:

  • працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • осіб, які не досягли 18 років;
  • вагітних жінок.

Також не можуть працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Виняток становить наукова, викладацька, медична і творча діяльність.

Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи Читайте також: Сумісництво та неповний робочий час інженера з охорони праціІнженер — сторож за суміщенням: чи можливо

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2294

Охорона праці в IT компаніях

Охорона праці в IT — це про здоров’я, безпеку й ефективність. Дізнайтеся зі статті, як створити комфортні умови для працівників у сучасних реаліях.
327

Охорона праці в стоматології

Зі статті ви дізнаєтеся про особливості охорони праці у закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю, зокрема про те, як налагодити роботу служби охорони праці у вашому закладі.
13877