Період догляду за дитиною і страховий стаж

327

Запитання

Як до стажу роботи зараховується період догляду за дитиною?

Відповідь

Важливо розрізняти загальний і страховий стаж. Загальний стаж охоплює весь період роботи працівника. Однак, коли йдеться про призначення пенсії, береться до уваги тільки страховий стаж. Так само лише він враховується а при оплаті лікарняних.

Які ж періоди зараховуються до страхового стажу? Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (у редакції від 03.10.2017) страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Період догляду за дитиною і страховий стаж Читайте також: Особливості охорони праці жінок: правове регулювання, Як трудове законодавство захищає прекрасну половину

До 1 січня 2004 року до стажу, який впливав на призначення пенсії, зараховувалися всі періоди перебування у трудових відносинах, зокрема і ті, коли особа була у відпустці:

  • по догляду за дитиною до 3-х років;
  • у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • по догляду за дитиною згідно з медичним висновком, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку.

Починаючи з 1 січня 2004 року, час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері лише за умови, якщо вона доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Період догляду за дитиною і страховий стаж Читайте також: Призначення пенсії за віком на пільгових умовах

З січня 2005 року внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів державного бюджету. Сплата внесків за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться з 1 липня 2013 року.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII передбачене врахування таких періодів при визначенні права на призначення пенсії за віком:

  • перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року до 30 червня 2013 року;
  • перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За інформацією Мінсоцполітики

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59899