Заходи безпеки під час робіт з пестицидами

Під час різних трудових операцій у сільському господарстві активно використовуються пестициди, з якими доводиться контактувати працівникам. Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області нагадали про заходи безпеки під час роботи з пестицидами.

Найперше, особи, які мають працювати з пестицидами (постійна робота, тимчасова чи сезонна) мають обов’язково проходити попередній медичний огляд. До робіт з пестицидами не допускаються особи, які за результатами медогляду мають протипоказання за станом здоров’я.

Категорично заборонено допускати до робіт з пестицидами вагітних, жінок-годувальниць, підлітків до 18 років, чоловіків понад 55 і жінок понад 50 років, а також осіб, які мають різні хронічні недуги.

Перевозити пестициди треба на спеціальному транспорті у міцній, надійній упаковці, щоб вони не розливалися чи не розсипалися. Категорично забороняється перевозити на тому ж самому транспорті харчові продукти.

Пестициди потрібно тримати в герметичній упаковці. У спеціальних складах для зберігання пестицидів має бути обладнане відділення з вентиляцією або природним провітрюванням та «чисте» відділення для зберігання засобів індивідуального захисту та документації, де має бути рукомийник, мило і рушник, аптечка першої допомоги.

У польових умовах під час літньої спеки пестициди можна використовувати тільки вранці і ввечері, щоб уникнути їх швидкого випаровування і можливого отруєння людей. На місцях праці з пестицидами забороняється зберігати і вживати їжу, пити, курити.

Особи, які працюють з пестицидами, обов’язково мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту: для захисту шкіри — комбінезон із щільно прилягаючими застібками; для захисту органів дихання спеціальні респіратори або протигази. Варто пам’ятати, що звичайні протипилові респіратори не запобігають проникненню пестицидів в організм.

Після робіт з пестицидами засоби індивідуального захисту треба старанно очищати, прати, знезаражувати за допомогою дезінфікуючих речовин і зберігати в спеціальних приміщеннях.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді