Найперше, особи, які мають працювати з пестицидами (постійна робота, тимчасова чи сезонна) мають обов’язково проходити попередній медичний огляд. До робіт з пестицидами не допускаються особи, які за результатами медогляду мають протипоказання за станом здоров’я.
Категорично заборонено допускати до робіт з пестицидами вагітних, жінок-годувальниць, підлітків до 18 років, чоловіків понад 55 і жінок понад 50 років, а також осіб, які мають різні хронічні недуги.
Перевозити пестициди треба на спеціальному транспорті у міцній, надійній упаковці, щоб вони не розливалися чи не розсипалися. Категорично забороняється перевозити на тому ж самому транспорті харчові продукти.
Пестициди потрібно тримати в герметичній упаковці. У спеціальних складах для зберігання пестицидів має бути обладнане відділення з вентиляцією або природним провітрюванням та «чисте» відділення для зберігання засобів індивідуального захисту та документації, де має бути рукомийник, мило і рушник, аптечка першої допомоги.
У польових умовах під час літньої спеки пестициди можна використовувати тільки вранці і ввечері, щоб уникнути їх швидкого випаровування і можливого отруєння людей. На місцях праці з пестицидами забороняється зберігати і вживати їжу, пити, курити.
Особи, які працюють з пестицидами, обов’язково мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту: для захисту шкіри — комбінезон із щільно прилягаючими застібками; для захисту органів дихання спеціальні респіратори або протигази. Варто пам’ятати, що звичайні протипилові респіратори не запобігають проникненню пестицидів в організм.
Після робіт з пестицидами засоби індивідуального захисту треба старанно очищати, прати, знезаражувати за допомогою дезінфікуючих речовин і зберігати в спеціальних приміщеннях.
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області