Заходи безпеки під час робіт з пестицидами

Під час різних трудових операцій у сільському господарстві активно використовуються пестициди, з якими доводиться контактувати працівникам. Фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області нагадали про заходи безпеки під час роботи з пестицидами.

Найперше, особи, які мають працювати з пестицидами (постійна робота, тимчасова чи сезонна) мають обов’язково проходити попередній медичний огляд. До робіт з пестицидами не допускаються особи, які за результатами медогляду мають протипоказання за станом здоров’я.

Категорично заборонено допускати до робіт з пестицидами вагітних, жінок-годувальниць, підлітків до 18 років, чоловіків понад 55 і жінок понад 50 років, а також осіб, які мають різні хронічні недуги.

Перевозити пестициди треба на спеціальному транспорті у міцній, надійній упаковці, щоб вони не розливалися чи не розсипалися. Категорично забороняється перевозити на тому ж самому транспорті харчові продукти.

Пестициди потрібно тримати в герметичній упаковці. У спеціальних складах для зберігання пестицидів має бути обладнане відділення з вентиляцією або природним провітрюванням та «чисте» відділення для зберігання засобів індивідуального захисту та документації, де має бути рукомийник, мило і рушник, аптечка першої допомоги.

У польових умовах під час літньої спеки пестициди можна використовувати тільки вранці і ввечері, щоб уникнути їх швидкого випаровування і можливого отруєння людей. На місцях праці з пестицидами забороняється зберігати і вживати їжу, пити, курити.

Особи, які працюють з пестицидами, обов’язково мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту: для захисту шкіри — комбінезон із щільно прилягаючими застібками; для захисту органів дихання спеціальні респіратори або протигази. Варто пам’ятати, що звичайні протипилові респіратори не запобігають проникненню пестицидів в організм.

Після робіт з пестицидами засоби індивідуального захисту треба старанно очищати, прати, знезаражувати за допомогою дезінфікуючих речовин і зберігати в спеціальних приміщеннях.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114967

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8856

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1477

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді