Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок невиробничої травми: роз’яснення ФСС з ТВП

Фахівці Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) у листі від 07.06.2016 № 2.4-46-920 роз’яснили особливості надання допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з нещасним випадком невиробничого характеру.

На пiдприємствi, в установi чи органiзацiї має бути створена комісія або обраний уповноважений iз соцiального страхування, які й приймають рiшення про призначення матерiального забезпечення та надання соцiальних послуг.

Якщо нещасний випадок визнано таким, що не пов’язаний з виробництвом, страхувальник складає акт за формою Н-5 або за формою НТ, якi комiсiя iз соцiального страхування бере до уваги при прийняттi рiшення про призначення матерiального забезпечення за рахунок коштiв Фонду.

Чинним законодавством не передбачена обов’язкова наявнiсть акта розслiдування нещасного випадку невиробничого характеру. Комiсiя iз соцiального страхування за потреби має право сама з’ясувати обставини та причини нещасного випадку i прийняти рiшення щодо призначення або вiдмови у призначеннi допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, що фiксується у протоколi засiдання комiсiї. При цьому акт за формою НТ комiсiя не складає, оскiльки це не є її компетенцiєю.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70392

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19852

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47581

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді