Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню

Відповідні зміни передбачені у розробленому Мінсоцполітики проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

У проекті Закону, який спрямований на захист прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати, встановлено такі вимоги:

  • зобов’язати роботодавця сплатити працівнику пеню в розмірі облікової ставки Нацбанку за кожен день затримки понад 15 днів;
  • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи в разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на строк понад 15 днів;
  • виплатити працівнику компенсацію в розмірі трьох середньомісячних зарплат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Крім того, пропонується аби особа звільнялася від кримінальної відповідальності, якщо до затвердження прокурором обвинувального акта нею здійснено виплату заробітної плати, інших встановлених законом виплат працівникам у повному обсязі.

Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню Дізнайтеся позицію Мінсоцполітики щодо обрахунку мінімальної заробітної плати

Для здійснення заходів забезпечення виплати заробітної плати Держпраці створить та вестиме Реєстр роботодавців, які порушили встановлені строки виплати працівникам заробітної плати. До такого Реєстру включать роботодавців, які порушили строки виплати заробітної плати більш ніж на 2 місяці.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Вас також може зацікавити стаття Умови та розмір оплати праці інженера з охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68879

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91465

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24412

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді