Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню

Відповідні зміни передбачені у розробленому Мінсоцполітики проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

У проекті Закону, який спрямований на захист прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати, встановлено такі вимоги:

  • зобов’язати роботодавця сплатити працівнику пеню в розмірі облікової ставки Нацбанку за кожен день затримки понад 15 днів;
  • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи в разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на строк понад 15 днів;
  • виплатити працівнику компенсацію в розмірі трьох середньомісячних зарплат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Крім того, пропонується аби особа звільнялася від кримінальної відповідальності, якщо до затвердження прокурором обвинувального акта нею здійснено виплату заробітної плати, інших встановлених законом виплат працівникам у повному обсязі.

Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню Дізнайтеся позицію Мінсоцполітики щодо обрахунку мінімальної заробітної плати

Для здійснення заходів забезпечення виплати заробітної плати Держпраці створить та вестиме Реєстр роботодавців, які порушили встановлені строки виплати працівникам заробітної плати. До такого Реєстру включать роботодавців, які порушили строки виплати заробітної плати більш ніж на 2 місяці.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Вас також може зацікавити стаття Умови та розмір оплати праці інженера з охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
111392

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
16755

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
22850

Зразок відповіді на припис інспектора праці

За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.
30515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді