Нові Списки № 1 і № 2: думка профспілок

Профспілки відреагували на проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»

Профспілки відреагували на проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

У проекті зі Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки), вилучено низку виробництв, професій та посад, зайнятість на яких, за результатами неодноразово проведеної атестації робочих місць, нині дає право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. На думку профспілок, це призведе до обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, виникнення соціальної напруги в трудових колективах.

Тому Спільний представницький орган всеукраїнських об’єднань профспілок направив Міністру соціальної політики України Розенку П.В. лист з пропозицією про робочу зустріч з керівниками галузевих профспілок з метою вироблення конкретного плану проведення роботи з опрацювання нової редакції Списків.

Профспілки пропонують:

  • створити у кожній галузі з представників міністерства (відомства) і галузевої профспілки комісію, яка повинна детально опрацювати відповідний перелік професій і посад;
  • за результатами роботи таких комісій сформувати Списки.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24014

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2048

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7728

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28696