«Довідник спеціаліста з охорони праці» та Печерська райдержадміністрація провели спільну нараду для інженерів з охорони праці

30 січня у Печерській районній в місті Києві державній адміністрації відбулася нарада на тему: «Аналіз робочого травматизму за період 2017 року. Функціонування системи охорони праці, як запорука успіху підприємства».

Звіт Печерської РДА заслухали представники районних держадміністрацій у місті Києві, а саме Голосіївського та Подільського районів; представники підприємств та жителі Печерського району. Очолила нараду завідувач сектором з питань охорони праці Печерської райдержадміністрації Лариса Кузьміч.

У події взяли участь:

 • начальник відділу організації профілактичної роботи та страховий експерт Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та профзахворювань України в місті Києві Олена Бочарова;
 • начальник відділу нагляду в АПК та СКС Головного управління Держпраці у Київській області Світлана Гузевич;
 • головний державний інспектор з охорони праці відділу розслідування нещасних випадків та аварій на виробництві Головного управління Держпраці у Київській області Микола Федоренко;
 • головний редактор журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» Оксана Щанкіна;
 • експерт «Довідника спеціаліста з охорони праці» Ольга Чернетенко.

Зокрема, Ольга Чернетенко виступила з лекцією про атестацію робочих місць за умовами праці та розповіла про зміни у Списках, які дають право на пільгову пенсію.

Начальник відділу нагляду агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Головного управління Держпраці у Київській області Світлана Гузевич розповіла про стан виробничого травматизму в Печерському районі за 2017 рік. За її словами, у звітному періоді сталося на 8 нещасних випадків менше, ніж у минулому році. Водночас по Києву рівень травматизму зріс (постраждало на 75 працівників більше).

«Довідник спеціаліста з охорони праці» та Печерська райдержадміністрація провели спільну нараду для інженерів з охорони праці

Начальник відділу організації профілактичної роботи та страховий експерт Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та профзахворювань України в місті Києві Олена Бочарова проаналізувала нещасні випадки на підприємствах Печерського району та надала статистичні дані щодо основних причин їх виникнення. Це, зокрема:

 • організаційні причини – 69,9%;
 • психофізіологічні причини – 23%;
 • технічні причини – 7,1%.

Працівники були травмовані внаслідок:

 • падіння – 42,3%;
 • обрушення конструкцій та будівель – 9,9%;
 • дії предметів та деталей, що рухаються – 15,6%;
 • ДТП – 8,4%;
 • інші причини – 14,5%.

Під час проведення наради експерти з охорони праці обговорили реформування інспекційної системи, яке має відбутися в Україні найближчим часом. Усім присутнім, зокрема, представникам підприємств Печерського району, були надані роз’яснення щодо змін у законодавстві з питань охорони праці.

Фахівці сектору з питань охорони праці Печерської райдержадміністрації систематично нагадують робітникам підприємств про важливість дотримання загальних правил безпеки на робочому місці та наголошують на відповідальності за недотримання трудового розпорядку. Також протягом 2017 року вони долучалися до роботи спецкомісій із розслідування групових та смертельних нещасних випадків.

По закінченню наради усім присутнім були надані слушні поради провідними спеціалістами у галузі хорони праці. Учасники заходу також отримали випуски та подарунки від журналу.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59903