Затверджено вимоги до організації лікарсько-льотної експертизи

Міноборони визначило єдині вимоги до організації та проведення лікарсько-льотної експертизи, яка є складовою військово-лікарської експертизи.

Лікарсько-льотна експертиза за показниками стану здоров’я, фізичного розвитку і професійно важливих психофізіологічних якостей визначає придатність осіб, що підлягають експертизі, до виконання польотів, управління безпілотними авіаційними комплексами, управління повітряним рухом, виконання стрибків з парашутом та навчання у ВНЗ.

Затверджено вимоги до організації лікарсько-льотної експертизи Читайте також на порталі:

Лікарсько-льотній експертизі підлягають:

  • особи льотного складу;
  • персонал з управління безпілотними авіаційними комплексами;
  • персонал з управління повітряним рухом;
  • парашутисти;
  • кандидати на навчання і курсанти, слухачі ВНЗ, що здійснюють підготовку льотного складу, персоналу з управління безпілотними авіаційними комплексами та управління повітряним рухом;
  • військовозобов'язані, які перебувають на обліку у військових комісаріатах на посадах льотного складу, персоналу з управління безпілотними авіаційними комплексами і управління повітряним рухом;
  • кандидати на посади льотного складу, персоналу з управління безпілотними авіаційними комплексами і управління повітряним рухом, парашутистів.

Медогляд проводиться позаштатними (постійно та тимчасово діючими) лікарсько-льотними комісіями амбулаторно або стаціонарно.

До складу комісії входять: терапевт, хірург, невропатолог, офтальмолог, стоматолог, отоларинголог, психіатр, (за потреби) можуть включатися лікарі інших спеціальностей.

Результати обстеження та свої висновки лікарі-фахівці записують в картку медичного огляду. За результатами експертизи приймається постанова.

Положення про лікарсько-льотну експертизу в державній авіації України затверджено наказом Міноборони від 20 листопада 2017 року № 607, який набрав чинності 30 січня.

Джерело ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
42462

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
4209

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
135571

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
18075

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
36547

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді