За недопуск до інспекційного відвідування підприємство оштрафовано на 320 тис. грн

У Харківській області на комунальне підприємство накладено штраф у 320 тисяч гривень за недопуск до проведення інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин.

До Головного управління Держпраці у Харківській області надійшла ухвала слідчого судді Харківського районного суду про проведення інспекційного відвідування комунального підприємства щодо додержання службовими особами вимог законодавства про працю, зокрема, в частині належного оформлення трудових відносин.

Однак до проведення інспекційного відвідування, яке відбулося 26 грудня 2017 року, керівництво підприємства державного інспектора праці не допустило.

Відповідно до cт. 265 Кодексу Законів про працю України в разі недопущення до проведення перевірки з питань:

  • виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  • виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, створення перешкод у її проведенні

юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Уповноваженою особою ГУ Держпраці у Харківській області 25 січня 2018 року було накладено штраф на комунальне підприємство у розмірі 320 тисяч гривень.

За недопуск до інспекційного відвідування підприємство оштрафовано на 320 тис. грн Читайте також:

За інформацією Держпраці у Харківській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49681