Правила внутрішнього трудового розпорядку: чи можна не розробляти

1256

Запитання

Чи обов’язково фізичній особі — підприємцю розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку?

Відповідь

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають правила внутрішнього трудового розпорядку. Їх затверджують трудові колективи за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілковою організацією чи представником. Підстава — стаття 142 Кодексу законів про працю (КЗпП).

Які правила запровадити на підприємстві

Основою для того щоб визначити правила внутрішнього трудового розпорядку, є Типові правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213. Цей документ є чинним і нині за винятком тих норм, які чинне трудове законодавство вже врегулювало по-іншому.

Висновок, що правила внутрішнього трудового розпорядку обов’язково повинні бути у фізичної особи — підприємця, містять листи Мінсоцполітики від 21.06.2017 № 312/0/22-17/13 та від 28.12.2017 № 568/0/22-17/134.

Для осіб, які не дотримуються вищевказаних вимог, стаття 265 КЗпП передбачає фінансову відповідальність.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
249992

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
52863

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
184980

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142268