Правила внутрішнього трудового розпорядку: чи можна не розробляти

33

Запитання

Чи обов’язково фізичній особі — підприємцю розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку?

Відповідь

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають правила внутрішнього трудового розпорядку. Їх затверджують трудові колективи за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілковою організацією чи представником. Підстава — стаття 142 Кодексу законів про працю (КЗпП).

Які правила запровадити на підприємстві

Основою для того щоб визначити правила внутрішнього трудового розпорядку, є Типові правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213. Цей документ є чинним і нині за винятком тих норм, які чинне трудове законодавство вже врегулювало по-іншому.

Висновок, що правила внутрішнього трудового розпорядку обов’язково повинні бути у фізичної особи — підприємця, містять листи Мінсоцполітики від 21.06.2017 № 312/0/22-17/13 та від 28.12.2017 № 568/0/22-17/134.

Для осіб, які не дотримуються вищевказаних вимог, стаття 265 КЗпП передбачає фінансову відповідальність.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Які заходи повинен вжити роботодавець для утримання прибудинкових територій у належному стані взимку? Якими нормативними актами необхідно керуватися? Дізнайтеся більше про те, як підготуватися до холодної пори року та забезпечити безпеку і комфорт.
2872

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
165794

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
3826

Робота на відкритому повітрі взимку

Знижена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Як захистити працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі взимку, — читайте в статті.
11063