Правила внутрішнього трудового розпорядку: чи можна не розробляти

1128

Запитання

Чи обов’язково фізичній особі — підприємцю розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку?

Відповідь

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають правила внутрішнього трудового розпорядку. Їх затверджують трудові колективи за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілковою організацією чи представником. Підстава — стаття 142 Кодексу законів про працю (КЗпП).

Які правила запровадити на підприємстві

Основою для того щоб визначити правила внутрішнього трудового розпорядку, є Типові правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213. Цей документ є чинним і нині за винятком тих норм, які чинне трудове законодавство вже врегулювало по-іншому.

Висновок, що правила внутрішнього трудового розпорядку обов’язково повинні бути у фізичної особи — підприємця, містять листи Мінсоцполітики від 21.06.2017 № 312/0/22-17/13 та від 28.12.2017 № 568/0/22-17/134.

Для осіб, які не дотримуються вищевказаних вимог, стаття 265 КЗпП передбачає фінансову відповідальність.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38093

Режим праці влітку у спекотних умовах

Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
50684

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
698

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
138606

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
178751