Зміни в оплаті лікарняних сумісникам: коли діятимуть

118

Запитання

Чи діє норма щодо оплати лікарняних працівника за основним місцем роботи й за сумісництвом?

Відповідь

Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало змін. Цього року право на лікарняні для сумісників повертається.

Чи потрібен медогляд суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою

Право сумісників отримувати допомогу по тимчасовій втраті працездатності як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом відновлює Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 18.12.2024 № 4158-IX (далі —Закон № 4158).

Зміни, які Закон № 4158 вніс до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105), набувають чинності з 04 квітня 2025 року. До цієї дати сумісники отримуватимуть лікарняні за старими правилами.

Докоадніше про норми Закону № 4158Зміни в оплаті лікарняних сумісникам: коли діятимутьЛікарняні оплачуватимуть за основним місцем роботи і сумісництвом

Порядок оплати лікарняних сумісникам

До 04 квітня 2025 р.

Із 04 квітня 2025 р.

Оплата лікарняного за рахунок ПФУ — лише за одним з місць роботи: основним або за сумісництвом.

Отримати виплату лікарняних за сумісництвом працівник може, лише коли відсутня така допомога за основним місцем роботи.

Якщо працівник на час настання страхового випадку мав декілька робочих місць за сумісництвом, отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності можна лише за одним із них.

Працівник повинен надати роботодавцю вмотивоване рішення про відмову в призначенні страхових виплат за основним місцем роботи.

Виняток: допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання виплачується страхувальникам як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Підстава —лист ПФУ від 18.06.2024 №24884-33720/К-03/8-2800/24.

Лікарняний оплачується як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом — для страхових випадків, які настануть з 04.04.2025.

Потерпілий отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100%, якщо він перебуває у трудових відносинах з іншими страхувальниками (зокрема здійснює підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працює на умовах трудового договору) за місцями роботи іншими, ніж місце роботи, на якому настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку. Підстава — зміни, внесені Законом №  4158 до абзацу 3 частини 3 статті 36 Закону № 1105.

Документи, необхідні для призначення страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, наводить пункті 1 статті 23 Закону № 1105.

Нагадаємо: зараз використовують електронні та паперові листки непрацездатності.

Якщо страховий випадок оформлений паперовим лікарняним, то підставою для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності за сумісництвом є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи.

Відмітка про засвідчення копії листка непрацездатності складається зі:

  • слів Згідно з оригіналом;
  • найменування посади;
  • підпису особи, яка засвідчує копію, її імені та прізвища;
  • дати засвідчення копії.

Джерело: Головне управління ПФУ в Луганській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
132806

Нещасний випадок на виробництві

Нещасний випадок на виробництві це завжди привід для хвилювання. Важливо не лише подбати про працівника, а й належним чином провести розслідування та оформити відповідні документи. У статті розповідаємо, що таке нещасний випадок та якими мають бути дії керівника робіт і роботодавця у разі його настання.
77799

Наказ про вжиття заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, необхідно не лише розслідувати його причини, а й вживати відповідних заходів для недопущення подібних інцидентів у майбутньому. Тому керівник підприємства повинен видати наказ про впровадження заходів, рекомендованих комісією з розслідування нещасних випадків, щоб запобігти подібним інцидентам на підприємстві.
14433

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
72358

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
73757