Комісія оприлюднила результати розслідування вибуху на КП «ШКЗ «Імпульс»

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Основною причиною трагедії названа ініціація вибухонебезпечної речовини під час її зважування в результаті механічного впливу.

Обставини нещасного випадку

14.03.2017 на території одного із цехів КП «ШКЗ «Імпульс» спалахнула вибухонебезпечна речовина. У результаті цього отримала опіки апаратник приготування сумішей, згодом 40-річна жінка померла.

Розслідування нещасного випадку

Розслідування нещасного випадку на підприємстві проводилося спеціальною комісією, в складі якої були представники:

  • Управління Держпраці у Сумській обл.;
  • ВВД Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шостка;
  • Державного концерну «Укроборонпром»;
  • КП «ШКЗ «Імпульс»;
  • об’єднаного комітету профспілки КП «ШКЗ «Імпульс»;
  • Центральної Ради Профспілок працівників оборонної промисловості України.

Висновки комісії

Комісією було встановлено, що механічний вплив на речовину під час спроби працівниці зібрати розсипаний компонент на столі чи вагах під час його зважування спровокував вибух. Такі дії є грубим порушенням інструкції.

Результатами експертизи фрагментів пристрою зважування, що залишилися після вибуху, підтверджено правильність даного висновку комісії.

Зверніть увагу!

Операція зважування компонентів проводиться по черзі в окремих броньованих кабінах, дистанційно за броньованим щитом. Тому що ці компоненти – ініціатори, є дуже чутливими до удару, тертя, надколу та вогню. Потім зважені речовини засипаються у спеціальні ємності, виготовлені зі струмопровідного матеріалу, для подальшого змішування.

Комісія оприлюднила результати розслідування вибуху на КП «ШКЗ «Імпульс» Читайте на порталі: Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Комісією було проаналізовано заходи з охорони праці та промислової безпеки, запроваджені суб’єктом господарювання:

  • перед початком роботи апаратник проходить медогляд у медпункті підприємства;
  • далі апаратник прослуховує щоденний інструктаж з охорони праці у майстра зміни;
  • потім перевдягається в спецодяг та спецвзуття;
  • після виконання вищезазначених дій та отримання позитивного результату замірів величини електричного опору людини працівник допускається до виконання своїх обов’язків.

Комісією було вказано на недостатність перерахованих методів захисту працівників під час виконання робіт із підвищеною небезпекою, зокрема приготування сумішей з вибухонебезпечних компонентів.

Довідка

На КП «ШКЗ «Імпульс» аналогічний нещасний випадок стався також 07.09.2016 під час закладання продукту в змішувачі.

В результаті вибуху апаратниця одержала опіки 30% поверхні тіла та опіковий шок середньої тяжкості. За висновками спеціальної комісії найбільш ймовірною причиною вибуху стала технічна дія дерев’яної лопатки, якою працювала апаратник, на залишки компоненту. Лопатка не була обгорнута марлею та не змочена в спирті, що є грубим порушенням інструкції.

Рекомендації комісії

Комісія рекомендує наступні дії:

  • провести позаплановий інструктаж та перевірку знань відповідного персоналу;
  • у програмі навчання апаратників приготування сумішей передбачити практичне навчання на інертних матеріалах;
  • внести зміни до технологічної документації, передбачивши можливу аварійну ситуацію просипання речовини в робочій зоні;
  • посилити контроль за виконанням робіт з насипання та зважування ініціаторів.

Джерело: офіційний портал Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
148062

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53058

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139415

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83221

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
30880

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді