Українська делегація на Міжнародній конференції праці в Женеві

Українська делегація, яку очолює Міністр соціальної політики України Андрій Рева, бере участь у 106–й сесії Міжнародної конференції праці (далі – МКП), що проходить у Женеві.

Головними питаннями, що мають відношення до України та розглядаються на МКП, є:

  • справедливий перехід до екологічної стійкості;
  • гідні умови праці;
  • забезпечення миру та стабільності в світі.

У своєму виступі Андрій Рева зауважив, що КМУ приділяє значну увагу питанням довкілля через призму забезпечення гідної праці та сталого економічного зростання. Україна активно підтримує Цілі сталого розвитку та працює над їх включенням до нової Рамкової програми допомоги з розвитку між Урядом України та ООН (ЮНДАФ) на період 2018-2022 рр, де екологічні питання постають разом з питаннями економічного зростання і зайнятості.

КМУ спрямовує зусилля на забезпечення адаптації національного законодавства до міжнародних трудових норм та стандартів ЄС із:

  • вдосконалення механізмів управління;
  • створення сприятливих умов для підприємств;
  • забезпечення українським жінкам і чоловікам рівного доступу до кращих та «зелених» робочих місць і соціального захисту.

Також у рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» у 4-ох областях України стартував пілотний проект з подолання незадекларованої праці.

Основні завдання кампанії є:

  • визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи;
  • знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників;
  • організувати збір і аналіз отриманої інформації;
  • налагодити належну взаємодію з органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

Гай Райдер, Генеральний директор МОП, відзначив покращення в Україні в напрямку соціального діалогу та позитивно оцінив докладені зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці. Він запевнив у подальшій підтримці України на шляху впровадження рушійних перетворень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та Міністр праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зета Еміліаніду підписали в рамках 106-ї сесії МКП Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59266

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976