Безпечне проведення покрівельних робіт

722

Запитання

Як організувати безпечне проведення покрівельних робіт?

Відповідь

Покрівельні роботи зазвичай проводять у теплу пору року. Перед тим, як приступати до таких робіт, необхідно ознайомитися з основними правилами, які зроблять їх безпечними та допоможуть уникнути нещасних випадків.

Перевірте свої знання з охорони праці

До виконання покрівельних робіт допускаються особи не молодші за 18 років, які пройшли:

Допуск покрівельника до самостійної роботи оформляється письмовим розпорядженням по підприємству. Повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці проводитися один раз на три місяці, а періодична перевірка знань з охорони праці — не рідше одного разу на рік.

Безпечне проведення покрівельних робіт
Михайло ЧЕМЕРИСексперт із питань домедичної допомоги, директор ліцею № 208 м. Києва, вчитель медико-санітарної підготовки
Садна, синці, рани, множинні переломи, пошкодження внутрішніх органів… Це далеко не всі наслідки падіння з висоти. Скористайтеся рекомендаціями експерта,

Покрівельник не допускається до роботи в таких випадках:

До виконання покрівельних робіт з гарячими мастиками не допускаються робітники із захворюванням шкіри, верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту і матері, які годують.

Покрівельник є підлеглим майстру або виконробу ділянки, а в процесі роботи — бригадиру і виконує тільки ту роботу, яка йому доручена.

Покрівельник зобов’язаний:

 1. виконувати усі вказівки щодо дотримання правил охорони праці;
 2. виконувати роботу, по якій проінструктований і до якої він допущений;
 3. утримувати робоче місце протягом робочого дня в чистоті і порядку, не захаращувати робоче місце і проходи матеріалами;
 4. не робити покрівельні роботи на необгороджених робочих місцях, розташованих на висоті більше 1 м над землею, у неосвітлених чи затемнених місцях;
 5. використовувати тільки надійні опори для підмащування;
 6. працювати тільки справним інструментом, пристосуваннями і механізмами і застосовувати їх тільки за призначенням;
 7. про кожний нещасний випадок або аварію, пожежу, що виникли, та в інших випадках, що можуть привести до аварії або нещасного випадку, повідомити виконроба дільниці; надати домедичну допомогу постраждалим і направити їх до медпункту; зберегти до розслідування обстановку на робочому місці і стан устаткування такими, якими вони були в момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю тих, хто поряд, і не приступати до роботи до усунення причин нещасного випадку чи аварії;
 8. дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, правил безпечного ведення покрівельних робіт і пожежної безпеки, що діють на підприємстві.

Розслідуємо нещасний випадок на висоті: що призвело до трагедії

Покрівельник повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на робочому місці. Це, зокрема:

 • небезпека одержання травм;
 • падіння з висоти;
 • виділення шкідливої пари;
 • небезпека ураження електричним струмом;
 • небезпека одержання опіків при визначених видах робіт.

Покрівельник зобов'язаний користуватися засобами індивідуального захисту.

При роботі на висоті покрівельник повинен використовувати запобіжний пояс, кріплення якого необхідно здійснювати за елементи конструкцій у місцях, зазначених виконробом, чи за страхувальний канат. У випадку розташування каната уздовж схилу даху (поверхні) кріплення карабіна страхувального пояса повинне здійснюватися до спеціальних уловлювачів, встановлених на канаті. Для захисту голови від падаючих предметів використовується захисна каска з підшоломником. При очищенні рулонних матеріалів від тальку, очищенні основ від пилу і сміття необхідні захисні окуляри; при просіванні наповнювачів при приготуванні мастик — респіратор «Пелюстка»; за наявності аерозолів, пари органічних розчинників, готуванні холодних мастик, ґрунтуванні основ — респіратор РУ-60М; при контакті з розплавленими мастиками — брезентові рукавиці.

Покрівельні роботи необхідно виконувати за наявності проекту провадження робіт.

За порушення правил охорони праці винні особи несуть відповідальність у порядку, встановленому законодавством і правилами внутрішнього розпорядку.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59902