Безпечне проведення покрівельних робіт

1082

Запитання

Як організувати безпечне проведення покрівельних робіт?

Відповідь

Покрівельні роботи зазвичай проводять у теплу пору року. Перед тим, як приступати до таких робіт, необхідно ознайомитися з основними правилами, які зроблять їх безпечними та допоможуть уникнути нещасних випадків.

Перевірте свої знання з охорони праці

До виконання покрівельних робіт допускаються особи не молодші за 18 років, які пройшли:

Допуск покрівельника до самостійної роботи оформляється письмовим розпорядженням по підприємству. Повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці проводитися один раз на три місяці, а періодична перевірка знань з охорони праці — не рідше одного разу на рік.

Безпечне проведення покрівельних робіт
Михайло ЧЕМЕРИСексперт із питань домедичної допомоги, директор ліцею № 208 м. Києва, вчитель медико-санітарної підготовки
Садна, синці, рани, множинні переломи, пошкодження внутрішніх органів… Це далеко не всі наслідки падіння з висоти. Скористайтеся рекомендаціями експерта,

Покрівельник не допускається до роботи в таких випадках:

До виконання покрівельних робіт з гарячими мастиками не допускаються робітники із захворюванням шкіри, верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту і матері, які годують.

Покрівельник є підлеглим майстру або виконробу ділянки, а в процесі роботи — бригадиру і виконує тільки ту роботу, яка йому доручена.

Покрівельник зобов’язаний:

  1. виконувати усі вказівки щодо дотримання правил охорони праці;
  2. виконувати роботу, по якій проінструктований і до якої він допущений;
  3. утримувати робоче місце протягом робочого дня в чистоті і порядку, не захаращувати робоче місце і проходи матеріалами;
  4. не робити покрівельні роботи на необгороджених робочих місцях, розташованих на висоті більше 1 м над землею, у неосвітлених чи затемнених місцях;
  5. використовувати тільки надійні опори для підмащування;
  6. працювати тільки справним інструментом, пристосуваннями і механізмами і застосовувати їх тільки за призначенням;
  7. про кожний нещасний випадок або аварію, пожежу, що виникли, та в інших випадках, що можуть привести до аварії або нещасного випадку, повідомити виконроба дільниці; надати домедичну допомогу постраждалим і направити їх до медпункту; зберегти до розслідування обстановку на робочому місці і стан устаткування такими, якими вони були в момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю тих, хто поряд, і не приступати до роботи до усунення причин нещасного випадку чи аварії;
  8. дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, правил безпечного ведення покрівельних робіт і пожежної безпеки, що діють на підприємстві.

Розслідуємо нещасний випадок на висоті: що призвело до трагедії

Покрівельник повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на робочому місці. Це, зокрема:

  • небезпека одержання травм;
  • падіння з висоти;
  • виділення шкідливої пари;
  • небезпека ураження електричним струмом;
  • небезпека одержання опіків при визначених видах робіт.

Покрівельник зобов'язаний користуватися засобами індивідуального захисту.

При роботі на висоті покрівельник повинен використовувати запобіжний пояс, кріплення якого необхідно здійснювати за елементи конструкцій у місцях, зазначених виконробом, чи за страхувальний канат. У випадку розташування каната уздовж схилу даху (поверхні) кріплення карабіна страхувального пояса повинне здійснюватися до спеціальних уловлювачів, встановлених на канаті. Для захисту голови від падаючих предметів використовується захисна каска з підшоломником. При очищенні рулонних матеріалів від тальку, очищенні основ від пилу і сміття необхідні захисні окуляри; при просіванні наповнювачів при приготуванні мастик — респіратор «Пелюстка»; за наявності аерозолів, пари органічних розчинників, готуванні холодних мастик, ґрунтуванні основ — респіратор РУ-60М; при контакті з розплавленими мастиками — брезентові рукавиці.

Покрівельні роботи необхідно виконувати за наявності проекту провадження робіт.

За порушення правил охорони праці винні особи несуть відповідальність у порядку, встановленому законодавством і правилами внутрішнього розпорядку.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44756

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77438

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78646

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113296