Підприємство не може провести атестацію робочих місць. Чи можна скористатися результатами попередньої?
Запитання
Чи можна використовувати результати попередньої атестації робочих місць за умовами праці, якщо у зв’язку із скрутним фінансово-економічним становищем підприємство не може провести її у визначений колективним договором термін?
Відповідь
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться відповідно до Порядку, затвердженому постановою Кабміну від 01.08.1992 № 442 (далі – Порядок № 442).
Відповідно п. 4 Порядку № 442 атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Також Порядком № 442 визначено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на роботодавця.
Результати атестації використовуються підприємствами і організаціями для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, а також для визначення права на пільги і компенсації, передбачені законодавством.
Атестація робочих місць за умовами праці
- Атестація робочих місць на підприємстві, яке майже призупинило свою роботу
- Комісія з атестації робочих місць за умовами праці
- Чим загрожує непроведення атестації робочих місць за умовами праці
- Карта умов праці при проведенні атестації робочих місць
- Атестація робочих місць на підприємстві, що частково припинило роботу
- Тривалість додаткової відпустки за результатами чергової атестації робочих місць
- Наказ про результати атестації робочих місць
- Наказ про проведення атестації робочих місць за умовами праці
Відповідно до листа Мінсоцполітики від 29.01.2015 № 30/13/116-15 дата і термін проведення чергової атестації визначається з урахуванням того, що вона має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації. Результати атестації робочих місць за умовами праці застосовуються протягом 5 років до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації.
Чинним законодавством не передбачено продовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці.
Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019
Отже, відмова роботодавців проводити атестацію робочих місць у зв’язку із скрутним фінансово-економічним становищем підприємства не є правомірною та не звільняє їх від відповідальності за несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Невчасне та неякісне проведення такої атестації має негативні наслідки як для роботодавців, так і для працівників.
Джерело: управління Держпраці у Полтавській області