Облаштування кімнат для приймання їжі

6922

Запитання

Яким чином потрібно облаштовувати кімнати для приймання їжі?

Відповідь

Облаштовувати кімнати для приймання їжі доречно, якщо приймання їжі здійснюється на підприємстві. Обов’язок роботодавця розвозити працівників на обід може бути передбачений лише колективним договором. Жодна стаття Кодексу законів про працю України до цього не зобов’язує.

Кімнат для приймання їжі може бути декілька. Дозволу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на це не потрібно.

У разі якщо працівники матимуть обідню перерву в дві зміни, наприклад одні з 12:00 до 13:00, інші — з 13:00 до 14:00 тощо, то можна облаштувати й одну кімнату.

Приміщення має бути обов’язково обладнане рукомийником із каналізацією, гарячим (не менш ніж 80 °С, якщо це бойлер) і холодним проточним водопостачанням, холодильником.

За рішенням роботодавця приміщення можна обладнати й іншими пристроями, такими, як чайник, мікрохвильова піч, тощо. Якщо працівники працюють на відкритих площадках, наявність чайника та можливість розігріти їжу — обов’язкові.

Вода у кімнаті для приймання їжі має відповідати Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (затверджені наказом МОЗ від 12.05.2010 № 400; ДСанПіН 2.2.4-171-10). Не рідше ніж раз на квартал воду мають лабораторно досліджувати.

Перелік швидкопсувних продуктів розміщується на на видному місці. Також має бути промаркований технічний інвентар із шафою винятково для прибирання кімнати.

За наявності газової плити для розігрівання їжі, приміщення необхідно обладнати витяжкою. В інших випадках необхідно лише забезпечити провітрювання кімнати (вікно, кватирка) та встановити сітку від комах.

Якщо кімнати для приймання їжі облаштовуються в складських чи підвальних приміщеннях – необхідно проводити періодично дезинфекцію, дезинсекцію згідно з графіком, а також обов’язково двічі на рік дератизацію, яку має проводити спеціалізована установа, що має відповідну ліцензію (сертифікат чи свідоцтво).

СкачатиДоговір про надання послуг із дератизації

За інформацією лікаря-консультанта із гігієни праці, магістра державного управління Світлани Колодійчук

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
940

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64538