Внесення виправлень у трудову книжку для підтвердження пільгового стажу

1125

Запитання

Як виправити помилку в назві професії у трудовій книжці, яку зробили при проведенні атестації робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві зумовлена наявністю виробництва (технологічні процеси, обладнання, сировина, продукція), що є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю працівників зараз чи в майбутньому. Тому вкрай важливою є правильна організація проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Допущені помилки при проведенні атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці потрібно виправити шляхом видання наказу про зміну назви професії у трудовій книжці.

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

Для того, щоб працівник зміг отримати належний пільговий стаж, необхідно вносити виправлення в трудову книжку.

Наприклад, при проведенні атестації робочих місць за умовами праці допущено помилку у записі назви професії: назва «Оператор котельні» та «Котельник» не відповідає професії зі шкідливими умовами праці відповідно до Списку №2.

Згідно із Списком №2 «Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженим постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461, у розділі ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» є професія «машиніст (кочегар) котельних (на вугіллі і сланці), у тому числі зайнятий видаленням золи» та згідно з класифікатором — машиніст (кочегар) котельні.

Допущені помилки при проведенні атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці потрібно виправити шляхом видання наказу про зміну назви професії у трудовій книжці та внесення змін до колективного договору.

Документами, що підтверджують пільговий стаж, є трудова книжка та уточнююча (пільгова) довідка.

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2024 році — розповідає експерт.
51113

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
12173

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
3304

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
1215