Звільнення з роботи за станом здоров’я

3637

Запитання

В якому випадку можливе звільнення з роботи за станом здоров’я?

Відповідь

Невідповідність посаді або роботі за станом здоров’я може бути підставою для звільнення за наявності повної або часткової постійної втрати працездатності.

Однією з підстав для розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, а також строкового трудового договору до закінчення строку його чинності з ініціативи власника або уповноваженого ним органу є виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, яка перешкоджає продовженню цієї роботи (п. 2 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю, далі — КЗпПУ).

Водночас, як зазначив ВС/КЦС, розглянувши справу № 521/17982/16-ц, про невідповідність працівника може свідчити висновок медико-соціальної експертної комісії, якщо працівника визнано інвалідом і йому рекомендована робота інша, ніж він виконує.

Повідомлення про професійне захворювання (отруєння) форма П-3))

Повідомлення про професійне захворювання (отруєння) форма П-3))

Підставою для звільнення за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпПУ є також медичний висновок про невідповідність виконуваній роботі за станом здоров’я працівника, зобов’язаного відповідно до законодавства проходити медичні огляди.

Крім того, суд касаційної інстанції наголосив: невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі за станом здоров’я може бути підставою для звільнення за наявності повної або часткової постійної, а не тимчасової втрати працездатності, тому тривала тимчасова непрацездатність (за обставинами справи працівник був визнаний непрацездатним щодо своєї професії на 10-12 місяців) або часта відсутність працівника на роботі в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не є підставою для звільнення працівника на підставі п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпПУ.

Відповідну постанову у справі № 521/17982/16-ц ВС прийняв 20.12.2018

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531