Отримувати зарплату чи соціальні виплати на дитину: юридичне вирішення

610

Запитання

Чи припиняється виплата допомоги при народженні дитини у разі виходу жінки на роботу?

Відповідь

З 01.07.2014 допомога при народженні дитини призначається в розмірі 41 280 грн незалежно від того, яка дитина за черговістю (перша, друга, третя чи кожна наступна).

Виплата здійснюється одноразово в сумі 10 320 грн, а решта суми допомоги – 30 960 грн – виплачується щомісячно рівними частинами в розмірі 860 грн протягом 36 місяців. У такому ж розмірі виплачується допомога при усиновленні дитини.

Якщо особа, яка є отримувачем призначеної допомоги при народженні дитини, «достроково» вийшла на роботу із відпустки по догляду за дитиною до трьох років, або працевлаштувалася, виплата допомоги не припиняється, а триває до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9924

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1114

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
46264