Порядок утримання профспілкових внесків

4929

Запитання

Чи потрібна письмова заява працівника для відрахування профспілкових внесків?

Відповідь

Кошти безоплатно утримуються із заробітної плати та перераховуються на рахунок профспілки роботодавцем.

Утримання профспілкових внесків із заробітної плати здійснюється відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Статтею 42 цього закону передбачено, що роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов'язаний щомісяця і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування таких коштів.

Громадський контроль за охороною праці Зверніть увагу, інженера з охорони праці можуть обрати головою профспілки. Дізнайтеся, як в такому випадку його зазначати у складі комісії з розслідування нещасного випадку

Відповідно до Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою Президії Федерації професійних спілок України № П-6-15 21.09.2006 р., безготівкова сплата щомісячних членських профспілкових внесків здійснюється за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи на підприємстві, в установі, організації.

Ця заява зберігається в бухгалтерії роботодавця (копія заяви в профкомі) впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в первинній профспілковій організації цього підприємства та впродовж трьох років після вибуття з неї. Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць.

Громадський контроль за охороною праці Бригадна відповідальність за відсутності профспілки: з ким погоджувати?

За інформацією ГУ Держпраці в Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14343

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840