Порядок утримання профспілкових внесків

5192

Запитання

Чи потрібна письмова заява працівника для відрахування профспілкових внесків?

Відповідь

Кошти безоплатно утримуються із заробітної плати та перераховуються на рахунок профспілки роботодавцем.

Утримання профспілкових внесків із заробітної плати здійснюється відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Статтею 42 цього закону передбачено, що роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов'язаний щомісяця і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування таких коштів.

Громадський контроль за охороною праці Зверніть увагу, інженера з охорони праці можуть обрати головою профспілки. Дізнайтеся, як в такому випадку його зазначати у складі комісії з розслідування нещасного випадку

Відповідно до Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою Президії Федерації професійних спілок України № П-6-15 21.09.2006 р., безготівкова сплата щомісячних членських профспілкових внесків здійснюється за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи на підприємстві, в установі, організації.

Ця заява зберігається в бухгалтерії роботодавця (копія заяви в профкомі) впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в первинній профспілковій організації цього підприємства та впродовж трьох років після вибуття з неї. Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць.

Громадський контроль за охороною праці Бригадна відповідальність за відсутності профспілки: з ким погоджувати?

За інформацією ГУ Держпраці в Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
115359

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8884

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1482