Порядок утримання профспілкових внесків

4459

Запитання

Чи потрібна письмова заява працівника для відрахування профспілкових внесків?

Відповідь

Кошти безоплатно утримуються із заробітної плати та перераховуються на рахунок профспілки роботодавцем.

Утримання профспілкових внесків із заробітної плати здійснюється відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Статтею 42 цього закону передбачено, що роботодавець за письмовими заявами працівників, які є членами профспілки, зобов'язаний щомісяця і безоплатно утримувати із заробітної плати та перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування таких коштів.

Громадський контроль за охороною праці Зверніть увагу, інженера з охорони праці можуть обрати головою профспілки. Дізнайтеся, як в такому випадку його зазначати у складі комісії з розслідування нещасного випадку

Відповідно до Рекомендацій щодо порядку сплати та обліку членських профспілкових внесків, затверджених постановою Президії Федерації професійних спілок України № П-6-15 21.09.2006 р., безготівкова сплата щомісячних членських профспілкових внесків здійснюється за письмовою заявою члена профспілки роботодавцю про їхнє утримання із заробітної плати в розмірах, визначених статутом профспілки, впродовж усього періоду роботи на підприємстві, в установі, організації.

Ця заява зберігається в бухгалтерії роботодавця (копія заяви в профкомі) впродовж усього періоду перебування працівника на обліку в первинній профспілковій організації цього підприємства та впродовж трьох років після вибуття з неї. Внески утримуються під час нарахування заробітної плати за місяць.

Громадський контроль за охороною праці Бригадна відповідальність за відсутності профспілки: з ким погоджувати?

За інформацією ГУ Держпраці в Полтавській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41054