Повернення безпідставно виплаченої заробітної плати

1041

Запитання

Чи може роботодавець повернути безпідставно виплачену зарплату?

Відповідь

Верховний суд розяснив, як діяти у випадку, якщо зарплата виплачена працівнику помилково.

Суть справи: роботодавець звернувся до суду про стягнення з працівника зайво виплаченої зарплати. Цей факт був виявлений під час перевірки на підприємстві, оскільки відповідач працював за сумісництвом на посаді, на якій заборонено суміщення.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Працівника перевели з однієї професії на іншу всередині підрозділу. Дізнайтеся, чи треба його повторно навчати з питань охорони праці

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із такою позицією. Суд зазначив, що зарплата (прирівняні до неї платежі ) не підлягають поверненню, якщо вони були виплачені добровільно, за відсутності рахункової помилки і недобросовісності з боку набувача.


Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Що варто знати про перевірки Держпраці 2018 рокурозповідає експерт

Нагадаємо, що рахунковою помилкою є неправильне застосування правил арифметики (неправильне обчислення, подвійне нарахування виплат за той самий період тощо). Помилка в застосуванні закону або інших нормативно-правових актів не може належати до цієї категорії.

Інструкція з охорони праці для працівника офісуПравила внутрішнього трудового розпорядку та Правила внутрішнього об’єктового режиму: у чому різниця

Відповідну постанову у справі №501/2500/15-ц ВС прийняв 20.06.2018.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31748

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162929

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52