Повернення безпідставно виплаченої заробітної плати

1110

Запитання

Чи може роботодавець повернути безпідставно виплачену зарплату?

Відповідь

Верховний суд розяснив, як діяти у випадку, якщо зарплата виплачена працівнику помилково.

Суть справи: роботодавець звернувся до суду про стягнення з працівника зайво виплаченої зарплати. Цей факт був виявлений під час перевірки на підприємстві, оскільки відповідач працював за сумісництвом на посаді, на якій заборонено суміщення.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Працівника перевели з однієї професії на іншу всередині підрозділу. Дізнайтеся, чи треба його повторно навчати з питань охорони праці

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із такою позицією. Суд зазначив, що зарплата (прирівняні до неї платежі ) не підлягають поверненню, якщо вони були виплачені добровільно, за відсутності рахункової помилки і недобросовісності з боку набувача.


Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Що варто знати про перевірки Держпраці 2018 рокурозповідає експерт

Нагадаємо, що рахунковою помилкою є неправильне застосування правил арифметики (неправильне обчислення, подвійне нарахування виплат за той самий період тощо). Помилка в застосуванні закону або інших нормативно-правових актів не може належати до цієї категорії.

Інструкція з охорони праці для працівника офісуПравила внутрішнього трудового розпорядку та Правила внутрішнього об’єктового режиму: у чому різниця

Відповідну постанову у справі №501/2500/15-ц ВС прийняв 20.06.2018.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14343

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840