Повернення безпідставно виплаченої заробітної плати

1210

Запитання

Чи може роботодавець повернути безпідставно виплачену зарплату?

Відповідь

Верховний суд розяснив, як діяти у випадку, якщо зарплата виплачена працівнику помилково.

Суть справи: роботодавець звернувся до суду про стягнення з працівника зайво виплаченої зарплати. Цей факт був виявлений під час перевірки на підприємстві, оскільки відповідач працював за сумісництвом на посаді, на якій заборонено суміщення.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Працівника перевели з однієї професії на іншу всередині підрозділу. Дізнайтеся, чи треба його повторно навчати з питань охорони праці

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із такою позицією. Суд зазначив, що зарплата (прирівняні до неї платежі ) не підлягають поверненню, якщо вони були виплачені добровільно, за відсутності рахункової помилки і недобросовісності з боку набувача.


Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Що варто знати про перевірки Держпраці 2018 рокурозповідає експерт

Нагадаємо, що рахунковою помилкою є неправильне застосування правил арифметики (неправильне обчислення, подвійне нарахування виплат за той самий період тощо). Помилка в застосуванні закону або інших нормативно-правових актів не може належати до цієї категорії.

Інструкція з охорони праці для працівника офісуПравила внутрішнього трудового розпорядку та Правила внутрішнього об’єктового режиму: у чому різниця

Відповідну постанову у справі №501/2500/15-ц ВС прийняв 20.06.2018.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114797

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8826

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1473