Звільнення призваного на військову службу працівника

288

Запитання

Чи можна звільнити працівника, призваного на військову службу, якщо закінчується строковий трудовий договір?

Відповідь

За працівниками, призваними на військову службу в особливий період, зберігається місце роботи та середній заробіток.

Випадки звільнення працівників, які працювали за строковим трудовим договором у зв’язку з проходження ними військової служби, – непоодинокі. Адже строк договору закінчується, працівник перебуває на військовій службі, тож роботодавці постають перед вибором: звільняти чи ні такого працівника.

Які ризики приховує незадекларована праця Дізнайтеся, як нелегальний працівник може притягнути роботодавця до відповідальності

Варто підкреслити: чинним законодавством України встановлені певні гарантії працівникам, призваним на військову службу в особливий період, недотримання яких свідчить про порушення норм трудового законодавства.

Передбачені ст. 119 Кодексу законів про працю (Далі КЗпП) гарантії поширюються на всіх без винятку працівників незалежно від того, працюють вони за строковим чи безстроковим трудовим договором. Виняток зроблено лише щодо осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився (ч. 6 ст. 119 КЗпП).

Однак, оскільки йдеться про гарантії прав працівника, це положення не може тлумачитися розширено та застосовуватися за аналогією до працівників первинних профспілкових організацій.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ від 13.06.2018 р. у справі № 813/782/17.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1925

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101965

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45856

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50224