Якщо вас звільняють у день, коли ви надали лікарняний

425

Запитання

Чи повинен роботодавець скасувати наказ про звільнення, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок?

Відповідь

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.

Якщо відкриття лікарняного листа було здійснено хоч і у день звільнення, але після видання наказу про звільнення (за обставинами справи в табелі обліку робочого часу напроти прізвища відповідного працівника є позначка про відпрацьований ним у день звільнення час, а також наявні докази того, що за медичною допомогою працівник звернувся після закінчення робочого часу) підстав скасовувати такий наказ немає.

За інформацією ВС/КЦС (постанова від 12.09.2018 р. у справі № 127/21890/16-ц.)

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3592

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
930