Організація роботи маркшейдерської служби на підприємстві

1667

Запитання

Як організувати роботу маркшейдерської служби на підприємстві?

Відповідь

На підприємствах по видобуванню корисних копалин маркшейдером називають фахівця, робота якого спрямована на здійснення планування і контролю якості виконання кожного етапу будівництва підземних споруд.

Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобовязаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Іноді за відсутності приміщення для маркшейдерської служби маркшейдер, який призначений у штат, крім виконання своїх основних посадових функцій, змушений виконувати частину обовязків керівника.

Зокрема, йому часто доводиться самостійно:

  • забезпечувати себе матеріалами для ведення журналів обліку;
  • купувати прилади та інструменти для вимірювань;
  • зберігати важливу маркшейдерську документацію та прилади за межами підприємства, інколи навіть вдома.

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці Вас також може зацікавити стаття Нормативна база з безпеки праці: знайомимося наново

Нерідко документація в електронному вигляді зберігається в особистому ноутбуці маркшейдера. А отже, коли він звільняється, за відсутності контролю з боку керівництва вся документація, яку зберігав маркшейдер, на підприємство не повертається та не передається новому маркшейдеру, який відповідно змушений заводити нові журнали або працювати з неповною інформацією.

Питання організації здійснення маршрейдерського забезпечення висвітлено в «Інструкції з виконання маркшейдерських робіт» (далі Інструкція) відповідно до НПАОП 74.2-5.01-85. Згідно з Інструкцією для виконання маркшейдерських робіт підприємства по добуванню корисних копалин зобовязані мати у своєму складі маркшейдерську службу. На керівника підприємства покладається відповідальність за укомплектування маркшейдерської служби необхідним штатом інженерно-технічних робітників, забезпечення їх спеціально обладнаним приміщенням, інструментами, приладами і матеріалами.

Посадова інструкція: загальні вимоги Строк дії посадових (робочих) інструкцій: чи встановлено законодавством

Приміщенням маркшейдерської служби (кабінетом маркшейдера) є місце, де він виконує обчислювальні та графічні роботи, а також зберігається важлива документація, яка необхідна не тільки під час роботи гірничого підприємства, а і після його ліквідації. Крім того, там зберігаються цінні інструменти та прилади. Усе це змушує предявити до приміщення маркшейдерського відділу більш суворі вимоги, ніж до приміщень інших відділів підприємства.

Всі маркшейдерські роботи необхідно проводити з контролем. Інструменти і прилади, які використовуюся при вимірюваннях, необхідно досліджувати і перевіряти з метою встановлення їх придатності для виконання робіт.

Не меншу увагу необхідно приділяти термінам зберігання маркшейдерської документації та оформленню її відповідності до міжнародного стандарту ГОСТ 2.850-75.

Організація охорони праці на малих підприємствах Що робити, якщо керівник не реагує на ваші приписи

Відповідно до п. 3.17 НПАОП 00.0-1.01-85 «Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин» на кожному підприємстві повинна бути і систематично вестись книга маркшейдерських вказівок, обовязкових для виконання посадовими особами, яким вони адресовані. Виконання цих вказівок повинно регулярно контролюватись керівником або головним інженером підприємства.

Джерело інформації: Управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
97

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5226

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192