Організація роботи маркшейдерської служби на підприємстві

1356

Запитання

Як організувати роботу маркшейдерської служби на підприємстві?

Відповідь

На підприємствах по видобуванню корисних копалин маркшейдером називають фахівця, робота якого спрямована на здійснення планування і контролю якості виконання кожного етапу будівництва підземних споруд.

Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобовязаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Іноді за відсутності приміщення для маркшейдерської служби маркшейдер, який призначений у штат, крім виконання своїх основних посадових функцій, змушений виконувати частину обовязків керівника.

Зокрема, йому часто доводиться самостійно:

  • забезпечувати себе матеріалами для ведення журналів обліку;
  • купувати прилади та інструменти для вимірювань;
  • зберігати важливу маркшейдерську документацію та прилади за межами підприємства, інколи навіть вдома.

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці Вас також може зацікавити стаття Нормативна база з безпеки праці: знайомимося наново

Нерідко документація в електронному вигляді зберігається в особистому ноутбуці маркшейдера. А отже, коли він звільняється, за відсутності контролю з боку керівництва вся документація, яку зберігав маркшейдер, на підприємство не повертається та не передається новому маркшейдеру, який відповідно змушений заводити нові журнали або працювати з неповною інформацією.

Питання організації здійснення маршрейдерського забезпечення висвітлено в «Інструкції з виконання маркшейдерських робіт» (далі Інструкція) відповідно до НПАОП 74.2-5.01-85. Згідно з Інструкцією для виконання маркшейдерських робіт підприємства по добуванню корисних копалин зобовязані мати у своєму складі маркшейдерську службу. На керівника підприємства покладається відповідальність за укомплектування маркшейдерської служби необхідним штатом інженерно-технічних робітників, забезпечення їх спеціально обладнаним приміщенням, інструментами, приладами і матеріалами.

Посадова інструкція: загальні вимоги Строк дії посадових (робочих) інструкцій: чи встановлено законодавством

Приміщенням маркшейдерської служби (кабінетом маркшейдера) є місце, де він виконує обчислювальні та графічні роботи, а також зберігається важлива документація, яка необхідна не тільки під час роботи гірничого підприємства, а і після його ліквідації. Крім того, там зберігаються цінні інструменти та прилади. Усе це змушує предявити до приміщення маркшейдерського відділу більш суворі вимоги, ніж до приміщень інших відділів підприємства.

Всі маркшейдерські роботи необхідно проводити з контролем. Інструменти і прилади, які використовуюся при вимірюваннях, необхідно досліджувати і перевіряти з метою встановлення їх придатності для виконання робіт.

Не меншу увагу необхідно приділяти термінам зберігання маркшейдерської документації та оформленню її відповідності до міжнародного стандарту ГОСТ 2.850-75.

Організація охорони праці на малих підприємствах Що робити, якщо керівник не реагує на ваші приписи

Відповідно до п. 3.17 НПАОП 00.0-1.01-85 «Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин» на кожному підприємстві повинна бути і систематично вестись книга маркшейдерських вказівок, обовязкових для виконання посадовими особами, яким вони адресовані. Виконання цих вказівок повинно регулярно контролюватись керівником або головним інженером підприємства.

Джерело інформації: Управління Держпраці у Житомирській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59904