Строки виплати заробітної плати

632

Запитання

Як часто має виплачуватися заробітна плата?

Відповідь

Відповідно до норм Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства.

Заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Водночас підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Колективний договір: охорона праці та інші питання

Заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів з 1 по 15 число) має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину (календарні дні з 16 по 30 (31) число) з 1 по 7 число. Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину 6 число тощо.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (на цьому ж наголосили фахівці Держпраці у листі від 25.07.2018 № 5870/4/4.1-ДП -18, підкресливши, що правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди немає). При цьому наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства.

Строки виплати заробітної плати Про порушення у сфері охорони праці та відповідальність за них читайте в статті Адміністративна та кримінальна відповідальність фахівця з охорони праці: судова практика

Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць (з 1 по 15 та з 16 по 31 число).

Джерело – лист Мінсоцполітики від 23.07.2018 року № 1305/0/101 - 18/28.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44763

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77457

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78668

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113316