Строки виплати заробітної плати

474

Запитання

Як часто має виплачуватися заробітна плата?

Відповідь

Відповідно до норм Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства.

Заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Водночас підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Колективний договір: охорона праці та інші питання

Заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів з 1 по 15 число) має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину (календарні дні з 16 по 30 (31) число) з 1 по 7 число. Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину 6 число тощо.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (на цьому ж наголосили фахівці Держпраці у листі від 25.07.2018 № 5870/4/4.1-ДП -18, підкресливши, що правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди немає). При цьому наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства.

Строки виплати заробітної плати Про порушення у сфері охорони праці та відповідальність за них читайте в статті Адміністративна та кримінальна відповідальність фахівця з охорони праці: судова практика

Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць (з 1 по 15 та з 16 по 31 число).

Джерело – лист Мінсоцполітики від 23.07.2018 року № 1305/0/101 - 18/28.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2294

Охорона праці в IT компаніях

Охорона праці в IT — це про здоров’я, безпеку й ефективність. Дізнайтеся зі статті, як створити комфортні умови для працівників у сучасних реаліях.
327

Охорона праці в стоматології

Зі статті ви дізнаєтеся про особливості охорони праці у закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю, зокрема про те, як налагодити роботу служби охорони праці у вашому закладі.
13877