Строки виплати заробітної плати

411

Запитання

Як часто має виплачуватися заробітна плата?

Відповідь

Відповідно до норм Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства.

Заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Водночас підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також: Колективний договір: охорона праці та інші питання

Заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів з 1 по 15 число) має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину (календарні дні з 16 по 30 (31) число) з 1 по 7 число. Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину 6 число тощо.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (на цьому ж наголосили фахівці Держпраці у листі від 25.07.2018 № 5870/4/4.1-ДП -18, підкресливши, що правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди немає). При цьому наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства.

Строки виплати заробітної плати Про порушення у сфері охорони праці та відповідальність за них читайте в статті Адміністративна та кримінальна відповідальність фахівця з охорони праці: судова практика

Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць (з 1 по 15 та з 16 по 31 число).

Джерело – лист Мінсоцполітики від 23.07.2018 року № 1305/0/101 - 18/28.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
23

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10548

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32695