Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації

1767

Запитання

Як правильно скласти плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації?

Відповідь

Для атестації робочих місць за умовами праці скликається атестаційна комісія та наказом затверджується графік проведення атестації. Одним із заходів, передбачених графіком, є складання плану розмішення устаткування та переліку робочих місць, що підлягають атестації.

Члени атестаційної комісії (як правило, головні спеціалісти) складають у вказані у графіку терміни плани розміщення устатковання з експлікацією по кожному структурному підрозділу, визначають межі робочих місць (робочих зон) та нумерують їх. Це унеможливить дублювання вимірів під час гігієнічних досліджень.

Памятайте, що всі робочі місця на підприємстві розраховують на підставі планової чисельності працівників, які обслуговують ці робочі місця протягом зміни. Якщо чисельність працівників на змінах різна, для обліку беруть найбільшу зміну. Кожне робоче місце враховують як одне незалежно від того, чи використовують його в одну або ж більше робочих змін.

Щоб урахувати всі постійні та непостійні робочі місця, потрібно звірити кількість професій і посад працівників, зайнятих на цих робочих місцях, зі штатним розписом підприємства.

Доплата за шкідливі умови праці Дізнайтеся, як правильно зробити розрахунок доплат за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці

До уваги беруть умови праці працівника протягом усього робочого дня. Працівник може увесь час перебувати на одному робочому місці (токар біля станка), переходити з одного місця на інше (комірник у зоні розвантаження та сортування матеріалів, складській зоні, зоні обліку матеріальних цінностей), обслуговувати одночасно декілька механізмів (апаратник на виробничій дільниці) або працювати за межами території основної організації (електрозварник ручного зварювання).


Аби зібрати необхідні дані, членам атестаційної комісії рекомендуємо використати таблицю допоміжних даних. Такі таблиці зручні при підготовці до атестації та під час складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації (далі Перелік).

Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації

СкачатиТаблицю допоміжних даних

Робочим місцям (за потреби структурним підрозділам, дільницям) необхідно присвоїти номери (коди). Для цього можна використати ескізи приміщень. Там зазначають, де розміщені робочі місця. Ескізи з пронумерованими робочими місцями додають до Переліку.

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві Детальніше про відповідальність за непроведення атестації читайте в статті: Чим загрожує непроведення атестації робочих місць за умовами праці

Ескізи допоможуть уникнути дублювання під час наступних гігієнічних досліджень, а також поширеної помилки, коли робочі місця, розміщені у різних структурних підрозділах і на яких працюють працівники тієї ж професії (посади), або в одному структурному підрозділі та на яких працюють працівники різних професій (посад), вважають одним робочим місцем.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
23959

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
12707

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
12683