Відповідь
На попередньому етапі голова атестаційної комісії розподіляє обов’язки між її членами та складає графік проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Першим пунктом, вказаним у графіку є формування нормативно-інформаційної бази.
Необхідною нормативно-правову базою є: закони, постанови, накази, санітарні норми і правила, методична документація тощо з питань, що стосуються питання атестації робочих місць. Потрібно організувати їх вивчення всіма членами атестаційної комісії. Як правило, це контролює голова атестаційної комісії.
Вас також можуть зацікавити такі статті на порталі:
Також необхідно підготувати довідкову (інформаційну) базу для проведення атестації: документи від бухгалтерії, служби охорони праці, відділу кадрів – штатний розпис, правила внутрішнього трудового розпорядку, накази про забезпечення лікувально – профілактичним харчуванням, надання додаткових відпусток, доплати за роботу із шкідливими умовами праці тощо. Члени атестаційної комісії мають ретельно з ними ознайомитися.
Читайте також: Підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці
Інформація у локальних документах повинна збігалася з фактичним станом справ на підприємстві. Якщо є розбіжності, то локальні документи потрібно упорядкувати саме на цьому етапі. Адже дані з них будуть основою для проведення атестації.
За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
Перед тим, як провести атестацію, керівник підприємства повинен видати наказ про порядок проведення атестації робочих місць. У статті — приклад наказу про атестацію робочих місць.