Форма посвідчення для працівників, які виконують роботи в діючих електроустановках

1104

Запитання

Чи обов’язково заповнювати форму посвідчення, яка визначена у додатку 2 «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», для працівників, які виконують роботи в діючих електроустановках?

Відповідь

Працівники, які обслуговують електроустановки, повинні вивчити Правила безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97) відповідно до вимог своєї посади та пройти навчання безпечним прийомам праці на робочому місці під керівництвом досвідченого працівника і перевірку знань для присвоєння групи з електробезпеки згідно з додатком 1 до цих Правил.

НПАОП 40.1-1.01-97 не встановлює форми посвідчення для зазначення групи з електробезпеки, тому цю форму роботодавець може затвердити актами, що діють на підприємстві, розробленими відповідно до Порядку опрацювання та затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві (НПАОП 0.00-6.03-93).

Роботодавець має право доповнювати форму посвідчення про перевірку знань з охорони праці окремими розділами з метою зазначення групи з електробезпеки.

Форма посвідчення для працівників, які виконують роботи в діючих електроустановках Дізнайтеся, які наслідки може мати Порушення правил безпечної експлуатації електроустановок та як їх усунути

Джерело інформації: Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49056

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14899

Захисні засоби з електробезпеки

Захисні засоби з електробезпеки — це засоби для захисту людини від ураження електричним струмом. Які існують основні захисні засоби в електроустановках, як вибирають засоби захисту від ураження електричним струмом, які обов'язки щодо захисту працівників від електротравм покладає на роботодавця законодавство — читайте далі.
31764

Інструкція з електробезпеки для осіб, які мають ІІ кваліфікаційну групу з електробезпеки

Інструкція — це нормативний документ, який встановлює вимоги безпеки для осіб, які мають ІІ кваліфікаційну групу з електробезпеки. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
6408