Вимоги до застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування та організації робочих місць

1958

Запитання

Які вимоги до застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування, механізмів, пристосувань та огороджень, організації робочих місць при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт?

Відповідь

Повний перелік вимог щодо застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування, механізмів, пристосувань та огороджень, організації робочих місць при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт міститься у пункті 4 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21 (далі – Правила).

Підіймально-транспортне устаткування (далі — устаткування), що застосовується при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт, повинне відповідати вимогам безпеки, викладеним у стандартах і технічних умовах на устаткування конкретного виду. Устаткування і його частини, що є джерелом небезпеки, повинні бути пофарбовані в сигнальні кольори і мати знаки безпеки.

Робоче місце водія та взаємне розташування елементів устаткування мають:

  • відповідати характеру роботи;
  • забезпечувати зручне положення водія, його безпечність;
  • забезпечувати змогу виконання робочих маніпуляцій.

Робочі місця, розташовані на рівні 0,6 м і вище від підлоги, повинні мати огородження.

Заборонено використовувати вантажопідіймальні машини при несприятливих метеорологічних умовах, таких як:

  • вітер, швидкість якого перевищує максимально допустиме значення (за паспортом до машини);
  • снігопад, туман, дощ, які знижують видимість у межах робочої зони;
  • температура навколишнього середовища нижче допустимих значень (за паспортом машини).

На підіймально-транспортному устаткуванні та механізмах повинні бути позначені:

  • гранична вантажопідіймальність;
  • інвентарний або реєстраційний номер;
  • дати наступних часткового і повного технічних оглядів.

Зверніть увагу!

Для кожного виду устаткування та механізмів (наприклад, вантажопідіймальні кранипідйомники, ескалатори) існують окремі норми та правила, яким вони повинні відповідати.

Нагадаємо, що повний перелік вимог міститься у Правилах та інших нормативних актах, за допомогою яких здійснюється регулювання безпечного виконання даних робіт.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228584

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29463

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22585

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16605

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126579