Вимоги до застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування та організації робочих місць

2142

Запитання

Які вимоги до застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування, механізмів, пристосувань та огороджень, організації робочих місць при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт?

Відповідь

Повний перелік вимог щодо застосування і розміщення підіймально-транспортного устаткування, механізмів, пристосувань та огороджень, організації робочих місць при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт міститься у пункті 4 розділу ІІ Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 № 21 (далі – Правила).

Підіймально-транспортне устаткування (далі — устаткування), що застосовується при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт, повинне відповідати вимогам безпеки, викладеним у стандартах і технічних умовах на устаткування конкретного виду. Устаткування і його частини, що є джерелом небезпеки, повинні бути пофарбовані в сигнальні кольори і мати знаки безпеки.

Робоче місце водія та взаємне розташування елементів устаткування мають:

  • відповідати характеру роботи;
  • забезпечувати зручне положення водія, його безпечність;
  • забезпечувати змогу виконання робочих маніпуляцій.

Робочі місця, розташовані на рівні 0,6 м і вище від підлоги, повинні мати огородження.

Заборонено використовувати вантажопідіймальні машини при несприятливих метеорологічних умовах, таких як:

  • вітер, швидкість якого перевищує максимально допустиме значення (за паспортом до машини);
  • снігопад, туман, дощ, які знижують видимість у межах робочої зони;
  • температура навколишнього середовища нижче допустимих значень (за паспортом машини).

На підіймально-транспортному устаткуванні та механізмах повинні бути позначені:

  • гранична вантажопідіймальність;
  • інвентарний або реєстраційний номер;
  • дати наступних часткового і повного технічних оглядів.

Зверніть увагу!

Для кожного виду устаткування та механізмів (наприклад, вантажопідіймальні кранипідйомники, ескалатори) існують окремі норми та правила, яким вони повинні відповідати.

Нагадаємо, що повний перелік вимог міститься у Правилах та інших нормативних актах, за допомогою яких здійснюється регулювання безпечного виконання даних робіт.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
21056

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
91

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
29938

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
241

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
117