Відповідь
Технічним регламентом безпеки машин, затвердженим постановою КМУ від 30.01.2013 № 62 (далі – Технічний регламент) визначені основні вимоги до вантажопідіймальних кранів та машин в питаннях:
- безпеки;
- проектування;
- виготовлення;
- оцінки відповідності;
- маркування;
- обігу на ринку України та/або введення в експлуатацію.
Виробництво та введення в експлуатацію вантажопідіймальних кранів
До введення вантажопідіймального крану та машини в обіг та/або в експлуатацію виробник або його уповноважений представник:
- проводить оцінку відповідності вантажопідіймального крану вимогам Технічного регламенту;
- складає декларацію про відповідність, яка додається до машини;
- наносить національний знак відповідності.
Машини, на які нанесено національний знак відповідності та які супроводжуються декларацією про відповідність, вважаються органами виконавчої влади такими, що відповідають вимогам Технічного регламенту.
При експлуатації вантажопідіймальних кранів
Під час експлуатації вантажопідіймальних кранів слід керуватися:
Роботи та устаткування підвищеної небезпеки

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
На кожному підприємстві повинна бути служба, що забезпечує нормальну та безперебійну роботу вентиляційних систем. Інформацію про перелік проведених робіт, усунення виявлених дефектів і несправностей заносять у журнал з експлуатації систем вентиляції.