Суб’єкти забезпечення цивільного захисту

2167

Запитання

Які суб’єкти уповноважені забезпечувати цивільний захист?

Відповідь

Відповідно до вимог статті 6 Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) цивільний захист забезпечується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про основи національної безпеки України».

Цивільний захист забезпечують суб’єкти, які уповноважені захищати населення, території, навколишнє природне середовище і майно, згідно з вимогами цього Кодексу:

  • у мирний час;
  • особливий період (у межах реалізації заходів держави щодо оборони України).

Координація діяльності у сфері цивільного захисту

Координація дій органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту у межах своїх повноважень здійснюється:

  • Радою національної безпеки і оборони України;
  • Кабінетом Міністрів України.

Координування дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, пов’язаних з техногенно-екологічною безпекою, захистом населення і територій, запобіганням і реагуванням на надзвичайні ситуації забезпечується:

  • КМУ утворюється Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
  • Радою міністрів АРК, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями утворюються регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
  • райдержадміністраціями, виконавчими органами міськрад, районними у містах та селищними радами утворюються місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
  • керівними органами підприємств, установ та організацій утворюються комісії з питань надзвичайних ситуацій.

Для координації робіт з ліквідації конкретної надзвичайної ситуації та її наслідків на державному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях утворюються спеціальні комісії з ліквідації надзвичайної ситуації.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113806

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464