Фонд соціального страхування України повідомив що за підсумками 2021-го року було зареєстровано 2 921 випадок набуття професійного захворювання українськими працівниками. Це на 701 випадок (31.6%) більше, ніж у 2020.
Профілактика професійних захворювань та реабілітація хворих на них осіб
Зауважимо, особи, яким було діагностовано професійне захворювання та які мають відповідний висновок МСЕК, отримують від Фонду соціального страхування щомісячні виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого тощо.
Скачайте журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)
Також потерпілі на виробництві мають право на:
- лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання;
- забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності;
- подальшу медичну реабілітацію;
- санаторно-курортне лікування.
Дізнайтеся, як запобігти захворюванням органів зору
Здебільшого причиною набуття статусу потерпілого через професійне захворювання є хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.
Прикметно, що майже 40% професійних захворювань зареєстровано на Дніпропетровщині (1 119). На Львівщині кількість таких випадків виросла вдвічі.
Водночас у Запорізькій, Харківській та Житомирській областях стали зафіксували найменше профзахворювань.
У ФССУ пояснили, що пандемія коронавірусу жодним чином не вплинула на зростання показників. Справа в тому, що випадки захворювання інфікування медичних працівників COVID-19 не входять до зведених даних щодо професійних захворювань, оскільки є гострими професійними захворюваннями і вважаються нещасними випадками на виробництві.
А професійне захворювання набувається через системний та, зазвичай, довготривалий вплив негативних виробничих факторів.
Джерело: Фонд соціального страхування України