За минулий рік профзахворювань стало на третину більше

Пандемія коронавірусу не вплинула на статистику

За минулий рік зафіксували на третину більше профзахворювань

Фонд соціального страхування України повідомив що за підсумками 2021-го року було зареєстровано 2 921 випадок набуття професійного захворювання українськими працівниками. Це на 701 випадок (31.6%) більше, ніж у 2020.

Профілактика професійних захворювань та реабілітація хворих на них осіб

Зауважимо, особи, яким було діагностовано професійне захворювання та які мають відповідний висновок МСЕК, отримують від Фонду соціального страхування щомісячні виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого тощо.

За минулий рік профзахворювань стало на третину більшеСкачайте журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)

Також потерпілі на виробництві мають право на:

  • лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання;
  • забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності;
  • подальшу медичну реабілітацію;
  • санаторно-курортне лікування.

За минулий рік профзахворювань стало на третину більше Дізнайтеся, як запобігти захворюванням органів зору

Здебільшого причиною набуття статусу потерпілого через професійне захворювання є хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.

Прикметно, що майже 40% професійних захворювань зареєстровано на Дніпропетровщині (1 119). На Львівщині кількість таких випадків виросла вдвічі.

Водночас у Запорізькій, Харківській та Житомирській областях стали зафіксували найменше профзахворювань.

У ФССУ пояснили, що пандемія коронавірусу жодним чином не вплинула на зростання показників. Справа в тому, що випадки захворювання інфікування медичних працівників COVID-19 не входять до зведених даних щодо професійних захворювань, оскільки є гострими професійними захворюваннями і вважаються нещасними випадками на виробництві.

А професійне захворювання набувається через системний та, зазвичай, довготривалий вплив негативних виробничих факторів.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21313

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14359

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
642

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді