За минулий рік профзахворювань стало на третину більше

Пандемія коронавірусу не вплинула на статистику

За минулий рік зафіксували на третину більше профзахворювань

Фонд соціального страхування України повідомив що за підсумками 2021-го року було зареєстровано 2 921 випадок набуття професійного захворювання українськими працівниками. Це на 701 випадок (31.6%) більше, ніж у 2020.

Профілактика професійних захворювань та реабілітація хворих на них осіб

Зауважимо, особи, яким було діагностовано професійне захворювання та які мають відповідний висновок МСЕК, отримують від Фонду соціального страхування щомісячні виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого тощо.

За минулий рік профзахворювань стало на третину більшеСкачайте журнал обліку професійних захворювань (отруєнь)

Також потерпілі на виробництві мають право на:

  • лікування за рахунок коштів Фонду в закладі охорони здоров’я, враховуючи оперативні втручання;
  • забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення упродовж усього періоду до відновлення працездатності;
  • подальшу медичну реабілітацію;
  • санаторно-курортне лікування.

За минулий рік профзахворювань стало на третину більше Дізнайтеся, як запобігти захворюванням органів зору

Здебільшого причиною набуття статусу потерпілого через професійне захворювання є хвороби органів дихання, захворювання опорно-рухового апарату та хвороби слуху.

Прикметно, що майже 40% професійних захворювань зареєстровано на Дніпропетровщині (1 119). На Львівщині кількість таких випадків виросла вдвічі.

Водночас у Запорізькій, Харківській та Житомирській областях стали зафіксували найменше профзахворювань.

У ФССУ пояснили, що пандемія коронавірусу жодним чином не вплинула на зростання показників. Справа в тому, що випадки захворювання інфікування медичних працівників COVID-19 не входять до зведених даних щодо професійних захворювань, оскільки є гострими професійними захворюваннями і вважаються нещасними випадками на виробництві.

А професійне захворювання набувається через системний та, зазвичай, довготривалий вплив негативних виробничих факторів.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40310

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді