Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Уряд допускає видачу паперових листків непрацездатності лише в деяких випадках

Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

МОЗ розробило проєкт наказу, який стосується медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак, паперові листки непрацездатності лікарі продовжать видавати у чотирьох виключних випадках до 1 травня 2022 р.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

Лікарі виписуватимуть паперові лікарняні, якщо:

  • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який пацієнт отримав у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
  • сплив строк (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар;
Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

Як з’ясувати обставини травмування працівника за е-лікарняним

  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності протягом семи днів.

Важливо: якщо заклад охорони здоров’я не підключений до електронної системи охорони здоров’я, це не є підставою для того, щоб видавати паперові лікарняні.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 р. в Україні розпочалась реформа електронних листків непрацездатності.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
953

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді