Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

Уряд допускає видачу паперових листків непрацездатності лише в деяких випадках

Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

МОЗ розробило проєкт наказу, який стосується медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак, паперові листки непрацездатності лікарі продовжать видавати у чотирьох виключних випадках до 1 травня 2022 р.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

Лікарі виписуватимуть паперові лікарняні, якщо:

  • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який пацієнт отримав у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
  • сплив строк (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар;
Паперовим лікарняним продовжили життя ще на три місяці

Як з’ясувати обставини травмування працівника за е-лікарняним

  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності протягом семи днів.

Важливо: якщо заклад охорони здоров’я не підключений до електронної системи охорони здоров’я, це не є підставою для того, щоб видавати паперові лікарняні.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 р. в Україні розпочалась реформа електронних листків непрацездатності.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
74

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11844

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
46

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47030

Як розробити Положення про службу охорони праці

У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
39189

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді