В Україні буде ратифіковано Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення

Теми:
Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102»

Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 (далі — Конвенція)» (№ 0091).

Законопроектом передбачається надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість для України наступних розділів Конвенції:

  • розділ ІІ «Медичне обслуговування»;
  • розділ ІІІ «Допомога у зв’язку з хворобою»;
  • розділ ІV «Допомога по безробіттю»;
  • розділ V «Допомога по старості»;
  • розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання»;
  • розділ VIІ «Родинна допомога»;
  • розділ VIІІ «Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами»;
  • розділ ІХ «Допомога по інвалідності»;
  • розділ Х «Допомога у зв’язку з втратою годувальника».

Ухвалення законопроекту сприятиме:

  • приведенню українського законодавства у сфері соціального забезпечення у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема, стандартів Міжнародної організації праці;
  • створенню передумов для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому.

Як зазначено в Пояснювальній записці реалізація законопроекту не потребує внесення змін до чинних і розроблення нових нормативно-правових актів.

Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 ухвалено на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28.06.1952 в місті Женеві. Законопроект набере чинності для України через 12 місяців з дати реєстрації документа України про ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді