В Україні буде ратифіковано Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення

Теми:
Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102»

Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 (далі — Конвенція)» (№ 0091).

Законопроектом передбачається надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість для України наступних розділів Конвенції:

  • розділ ІІ «Медичне обслуговування»;
  • розділ ІІІ «Допомога у зв’язку з хворобою»;
  • розділ ІV «Допомога по безробіттю»;
  • розділ V «Допомога по старості»;
  • розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання»;
  • розділ VIІ «Родинна допомога»;
  • розділ VIІІ «Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами»;
  • розділ ІХ «Допомога по інвалідності»;
  • розділ Х «Допомога у зв’язку з втратою годувальника».

Ухвалення законопроекту сприятиме:

  • приведенню українського законодавства у сфері соціального забезпечення у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема, стандартів Міжнародної організації праці;
  • створенню передумов для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому.

Як зазначено в Пояснювальній записці реалізація законопроекту не потребує внесення змін до чинних і розроблення нових нормативно-правових актів.

Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 ухвалено на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28.06.1952 в місті Женеві. Законопроект набере чинності для України через 12 місяців з дати реєстрації документа України про ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді