В Україні буде ратифіковано Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення

Теми:
Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102»

Президент України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 (далі — Конвенція)» (№ 0091).

Законопроектом передбачається надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість для України наступних розділів Конвенції:

  • розділ ІІ «Медичне обслуговування»;
  • розділ ІІІ «Допомога у зв’язку з хворобою»;
  • розділ ІV «Допомога по безробіттю»;
  • розділ V «Допомога по старості»;
  • розділ VI «Допомога у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання»;
  • розділ VIІ «Родинна допомога»;
  • розділ VIІІ «Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами»;
  • розділ ІХ «Допомога по інвалідності»;
  • розділ Х «Допомога у зв’язку з втратою годувальника».

Ухвалення законопроекту сприятиме:

  • приведенню українського законодавства у сфері соціального забезпечення у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема, стандартів Міжнародної організації праці;
  • створенню передумов для приєднання України до Європейського кодексу соціального забезпечення в цілому.

Як зазначено в Пояснювальній записці реалізація законопроекту не потребує внесення змін до чинних і розроблення нових нормативно-правових актів.

Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 ухвалено на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28.06.1952 в місті Женеві. Законопроект набере чинності для України через 12 місяців з дати реєстрації документа України про ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт Експертус Кадри

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10102

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді