Будь-яке підприємство, установа чи організація, що використовують у своїй діяльності найману працю робітників, повинні передбачити порядок та основні правила взаємодії між таким підприємством і залученими робітниками.
Для цього в компаніях розробляється та затверджується низка локальних нормативних актів, інструкцій, наказів тощо, які чітко врегульовують розпорядок промислового процесу. Центральним документом, що встановлює виробничі та соціальні взаємовідносини між роботодавцем та персоналом, є колективний договір.
Для здійснення контролю за виконанням колективного договору, угоди можуть створюватись комісії, які за наслідками перевірки складають акт.
Корисні статті про працевлаштування
Контроль за виконанням колдоговору проводиться безпосередньо сторонами, що їх уклали, чи уповноваженими ними представниками.
Для ефективного здійснення контролю сторони зобов’язані надавати необхідну для цього наявну інформацію.
Сторони, що підписали колдоговір, угоду, щорічно в строки, передбачені колективним договором, угодою, звітують про їх виконання в органи державної статистики.
Для здійснення контролю за виконанням колективного договору, угоди можуть створюватись комісії, які за наслідками перевірки складають акт. Такий акт є основним документом, який свідчить про результати роботи по виконанню колективного договору, угоди. Одночасно він є підставою для вжиття заходів по усуненню виявлених недоліків.
Акт перевірки повинен відображати стан роботи по виконанню колективного договору, угоди. У ньому вказується, скільки заходів було включено в колективний договір, угоду і скільки з них виконано. По кожному з невиконаних зобов’язань повинні бути чітко вказані причини невиконання. В акті коротко висвітлюється робота по виконанню кожного з розділів колективного договору, угоди.
Крім того, в акті можуть бути конкретні пропозиції комісії щодо притягнення до відповідальності винних у невиконанні заходів колективного договору чи щодо усунення недоліків, які стали причиною невиконання.
Акт перевірки обговорюється на спільному засіданні сторін. Наслідком такого обговорення є прийняття рішення, в якому визначаються заходи по усуненню виявлених недоліків, прорахунків, дається оцінка діяльності працівників, які допустили невиконання двосторонніх зобов'язань, вказуються строки їх виконання і особи, яким доручено здійснювати контроль за реалізацією наміченого. Може бути також прийняте рішення про направлення акта перевірки для обговорення в колективах структурних підрозділів, цехів, дільниць, лабораторій, бригад тощо.
За даними Управління Держпраці в Івано-Франківській області