Накладено рекордний штраф за порушення законодавства про працю

Головні державні інспектори управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування агропідприємства встановили грубі порушення законодавства про працю, за які підприємство оштрафовано на понад 6 млн грн.

Штраф за порушення законодавства про працю у розмірі 6 589 710 грн накладено на суб’єкта господарювання агропромислового комплексу у Кіцманському районі.

Виявлено, що у порушення Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабміну 17.07.2003 за №1078 та ст. 33 Закону України «Про оплату праці» – «Індексація заробітної плати», ч. 6 ст. 95 Кодексу законів про працю України – «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати» – роботодавець не нараховував та не виплачував працівникам індексацію заробітної плати.

logo_telerramm.gifПІДПИСАТИСЯ НА НАШ TELEGRAM

Не оплачувалася належним чином робота трудового персоналу у святкові та неробочі дні, а саме не в подвійному розмірі, як того вимагає чинне законодавство.

Також окремим працівникам роботодавець не виплачував належні доплати за шкідливі і небезпечні умови праці.

Загалом на агропідприємстві було порушено трудові права понад 170 працівників.

Як наслідок, управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафної санкції, що наразі є найвищою серед штрафних санкцій, накладених Держпраці упродовж 2018 року.

Нагадуємо, у 2019 році зросли штрафи за порушення трудового законодавства.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі — 125 190 грн.

За порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж на один місяць, виплату їх не в повному обсязі передбачено штраф у розмірі 12 519 грн.

Якщо роботодавцець не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, його оштрафують на 41 730 грн.

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» матимуть наслідком сплату 41 730 грн штрафу.

Накладено рекордний штраф за порушення законодавства про працю Які штрафи передбачені за інші порушення законодавства про працю та який максимальний розмір штрафних санкцій встановлено для недобросовісних роботодавців читайте в статті Штрафи за порушення законодавства про працю у 2019 році.

Джерело: управління Держпраці у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68879

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91465

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді