Встановлено умови, за яких цивільно-правовий договір може вважатися трудовим

Досить часто роботодавці йдуть на порушення, підміняючи трудовий договір з працівником цивільно-правовим договором на виконання робіт. Але існують ознаки, за якими інспектори Держпраці можуть викрити такий обман.

Під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємств спеціалісти Держпраці встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору.

Так, з 33 працівниками укладені цивільно-правові договори на виконання робіт, які мають ознаки трудових. Зокрема, надані договори містять загальні відомості про виконувану роботу, таку як:

  • приготування арматурних заготовок для каркасів;
  • правка та різка арматури;
  • вивіз готових арматурних каркасів до формувального цеху та інше.

Однак при цьому не зазначено обсяг робіт, які виконавець зобов’язаний виконувати. Отже, надання послуг має постійний характер із систематичним виконанням трудових функцій, у той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи. У разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія припиняється.

Ви маєте це знати!

Цивільно-правові договори на виконання робіт, в яких відсутній об’єм робіт, які виконавець зобов’язаний виконати, мають ознаки трудових.

Підтвердженням наявних ознак трудових відносин також є те, що згідно з умовами договорів виконавець зобов’язується виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства та отримує заробітну плату, згідно з табелем обліку використаного робочого часу.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Джерело інформації: управління Держпраці у Житомирській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11774

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108491

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді