Встановлено умови, за яких цивільно-правовий договір може вважатися трудовим

Досить часто роботодавці йдуть на порушення, підміняючи трудовий договір з працівником цивільно-правовим договором на виконання робіт. Але існують ознаки, за якими інспектори Держпраці можуть викрити такий обман.

Під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємств спеціалісти Держпраці встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору.

Так, з 33 працівниками укладені цивільно-правові договори на виконання робіт, які мають ознаки трудових. Зокрема, надані договори містять загальні відомості про виконувану роботу, таку як:

  • приготування арматурних заготовок для каркасів;
  • правка та різка арматури;
  • вивіз готових арматурних каркасів до формувального цеху та інше.

Однак при цьому не зазначено обсяг робіт, які виконавець зобов’язаний виконувати. Отже, надання послуг має постійний характер із систематичним виконанням трудових функцій, у той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи. У разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія припиняється.

Ви маєте це знати!

Цивільно-правові договори на виконання робіт, в яких відсутній об’єм робіт, які виконавець зобов’язаний виконати, мають ознаки трудових.

Підтвердженням наявних ознак трудових відносин також є те, що згідно з умовами договорів виконавець зобов’язується виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства та отримує заробітну плату, згідно з табелем обліку використаного робочого часу.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Джерело інформації: управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
79353

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19669

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді