Встановлено умови, за яких цивільно-правовий договір може вважатися трудовим

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Досить часто роботодавці йдуть на порушення, підміняючи трудовий договір з працівником цивільно-правовим договором на виконання робіт. Але існують ознаки, за якими інспектори Держпраці можуть викрити такий обман.

Під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємств спеціалісти Держпраці встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору.

Так, з 33 працівниками укладені цивільно-правові договори на виконання робіт, які мають ознаки трудових. Зокрема, надані договори містять загальні відомості про виконувану роботу, таку як:

  • приготування арматурних заготовок для каркасів;
  • правка та різка арматури;
  • вивіз готових арматурних каркасів до формувального цеху та інше.

Однак при цьому не зазначено обсяг робіт, які виконавець зобов’язаний виконувати. Отже, надання послуг має постійний характер із систематичним виконанням трудових функцій, у той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи. У разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія припиняється.

Ви маєте це знати!

Цивільно-правові договори на виконання робіт, в яких відсутній об’єм робіт, які виконавець зобов’язаний виконати, мають ознаки трудових.

Підтвердженням наявних ознак трудових відносин також є те, що згідно з умовами договорів виконавець зобов’язується виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства та отримує заробітну плату, згідно з табелем обліку використаного робочого часу.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Джерело інформації: управління Держпраці у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59634

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22065

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21616

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
736

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді