Від початку 2017 року в Кіровоградській області було перевірено більше 170 суб’єктів господарювання та виявлено понад 16 тис. порушень у сфері охорони праці.
За результатми перевірок до адміністративного суду направлено 18 позовних заяв – призупинено роботу 31 об’єкта, на порушників накладено більше 700 штрафів на суму 246 тис. грн.
Читайте також: Як Держпраці підприємства перевіряє
Погіршала в області ситуація з травматизмом на виробництві. Від початку року сталося 107 нещасних випадків на виробництві, під час яких постраждали 111 працівників (за аналогічний період минулого року – 77 працівників). Найбільше травмованих працівників – у Кропивницькому (61 особа), у Кіровоградському районі та місті Олександрії (по 7 осіб), у Маловисківському районі (6 осіб), у Знам’янському, Новоукраїнському районах та місті Світловодську (по 4 особи).
Зменшився рівень смертельного травмування працівників (6 проти 14 за аналогічний період минулого року). Зокрема, 2 летальних випадки сталися у сільському господарстві, по 1 випадку на автомобільному транспорті, у газовій, хімічній та харчовій промисловості.
Серед головних причин, що призвели до нещасних випадків – порушення трудової та виробничої дисципліни, зокрема, перебування на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння, а також використання техніки та обладнання, що не пройшли технічні огляди.
З метою попередження нещасних випадків на виробництві, у поточному році фахівцями управління Держпраці проведено на підприємствах та в установах області майже 900 профілактичних заходів з охорони праці та промислової безпеки.
За інформацією Кіровоградської обласної державної адміністрації
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.